За інформацією ЦВК, активність виборців на Черкащині станом на 20 годину 31 березня склала 63,16% від загальної кількості зареєстрованих.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію координатора спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА по Черкаській області Захара Колісніченка, опубліковану «Прочерк».

Для порівняння, на позачергових виборах Президента у 2014 році активність виборців на Черкащині становила 65,5% (по країні 59,48%), у 2010 році під час першого туру – 63,97% (по країні 66,76%), у 2004 році під час першого туру – 75,62 % (по країні – 74,92%). 1999 року під час першого туру –75,58 % (по країні 70,19 %).

За словами експерта, системних і грубих порушень під час голосування не було. Дещо гірше йшли справи під час підрахунку голосів на рівні окружних виборчих комісій – під час передачі виборчих документів з дільничних комісій частина протоколів були не підписані, без печаток, а бюлетені – неналежним чином упаковані. Усувати ці порушення представники дільничних комісій намагалися прямо на місці, і голови ОВК їм у цьому іноді потурали, хоча закон цього не дозволяє.

«Головною причиною цих порушень, на нашу думку, була некомпетентність представників дільничних і виборчих комісій, а також брак ресурсів (у принтері закінчився картридж, з’їздити назад у дільничну комісію бракувало бензину тощо). Крім того, після важного дня і напруженої ночі люди були дуже втомлені. На мій погляд, у будь-якому разі про масове фальшування волевиявлення громадян говорити не можна», – сказав Захар Колісніченко.

Нагадаємо нещодавно ми публікували відео як у Каневі проходили Президентські вибори.