Чого насправді прагне нинішня молодь? Питання не таке просте, як може здатися на перший погляд. Аби навчитися чіткіше з’ясовувати потреби юнаків і дівчат, група у складі 20 молодих активістів з Черкащини 7-8 серпня навчалася методам  дослідження потреб громад. До цього спонукала участь у  проєкті «Молодь – громаді». Окрім навчання, яке відбувалося в обласному центрі, майбутні лідери/ки з Канева, Бобриці, Литвинця проводили опитування і аналізували зібрані дані. Тепер у своїх громадах учасники програми зможуть глибше зрозуміти потреби цільової аудиторії, конкретизувати свої ідеї у відповідних проєктах. А фінансову підтримку для втілення таких планів надасть сам проєкт, який виділить до 40 тис. грн на його реалізацію.

Для участь у проєкті його ініціатори відібрали 80 юнаків та дівчат 14-17 років з Київщини, Черкащини, Львівщини та Вінниччини. Нині вони навчаються проєктного менеджменту, удосконаленню комунікацій у громаді,  дослідженню потреб цільової аудиторії тощо. Проєкт «Молодь — громаді» допоможе розвинути демократію, ефективно розв’язувати проблеми наймолодших членів громади та будувати результативний діалог із органами місцевого самоврядування. Таке навчання дасть відчутний поштовх у створенні більш сприятливого середовища для організацій громадянського суспільства та розвитку інфраструктури молодіжної роботи.

Серед учасників проєкту — Вероніка Тищенко, 16 років, з Канева. Вона не лише розповідає про навчання, а вже сміливо окреслює власні майбутні ініціативи:

«Я люблю фотографувати і тому звикла бачити світ прекрасним, через це підтримую будь-які позитивні зміни в своєму місті. З навчання найбільш цінним для мене було налагодження комунікацій у громаді та розуміння, як у партнерстві ефективно вирішити проблему. Коли я здобуду вищу освіту, то обов’язково повернуся у рідний Канів, щоб зробити його кращим, привабливішим та комфортним насамперед для молоді».

Як розповідає одна з тренерок, виконавча директорка Інституту «Республіка», засновниця всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Олександра Гліжинська, усі учасники активні та зацікавлені в засвоєнні нової інформації. Попри те, що теми досить складні, хлопці та дівчата будь-що намагаються розібратися в усьому та отримати для себе цінні уроки.

«Я переконана, що молодь, яка пройшла навчання в межах проєкту, має всі шанси стати свідомими лідерами у своїх громадах та розвивати в собі здатність до саморозвитку» — резюмує Олександра Гліжинська.

За словами директорки Благодійного фонду «МХП-Громаді» Тетяни Волочай, така практика дасть можливість культивувати у молоді навичку брати відповідальність на себе та вирішувати соціальні проблеми шляхом проєктного менеджменту, адвокатувати свої потреби, долучаючи владу громади до спільного вирішення питань. Ми віримо, що така молодь у майбутньому стане проактивною частиною громади і впливатиме на формування громадянського суспільства навіть у малих містах і селах.

Проєкт «Молодь — громаді» впроваджується Благодійним фондом «МХП-Громаді» за сприяння проєкту ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді», що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Думки, висновки чи рекомендації належать авторам чи упорядникам видання та не обов’язково відображають погляди Міністерства закордонних справ Данії, Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй чи інших агентств ООН.

Наталія Каузак