Черкаська обласна лікарня отримала сучасну щілинну лампу для діагностики захворювань очей. Апарат передали черкаським лікарям благодійники та представники місцевого бізнесу.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби МХП – Миронівська птахофабрика.

Його придбали за донати, зібрані під час бізнес-форуму «Open Biz», який відбувся за підтримки Черкаської обласної військовоїадміністрації. Форум зібрав понад 120 представників малого та середнього бізнесу Черкащини і став важливою платформою для усвідомлення своєї ролі в цей історичний період.

Возможно, это изображение 1 человек и очки для зрения

До 87 000 грн від учасників Форуму Благодійний фонд «МХП-Громаді» додав 470 000 грн – це дозволило закупити важливе медобладнання, на якому зможуть швидше й краще оглядати цивільних, ветеранів та військових. Щілинна лампа вартістю 500 000 грн замінила свою попередницю в офтальмологічному відділенні обласної лікарні, що працювала там близько 40 років.

«За допомогою сучасної оптики щілинна лампа дозволяє побачити в збільшеному вигляді рогівку та судинну систему ока. Це важливо особливо під час огляду наших захисників, які здебільшого мають травми очей. За добу щілинна лампа допомагає лікарям оглянути близько 40-50 осіб», – пояснила завідувачка офтальмологічного відділення Черкаської обласної лікарні Наталія Пустовіт.

Підтримку Черкаської обласної лікарні Благодійний фонд «МХП-Громаді» розпочав 2020 року, в період пандемії COVID-19. Тоді компанія МХП разом із Фондом спрямували 14 млн грн на підтримку лікарень області. Найбільша частка допомоги стосувалася саме Черкаської обласної лікарні.

«Обладнання вартісне, проте необхідне для пацієнтів закладу, але насамперед для військових, які проходять тут лікування й реабілітацію. Тому Благодійний фонд «МХП-Громаді» підтримав ініціативу та помножив суму для придбання такого обладнання. Для нас сьогодні важливо допомагати й тим, хто повернувся з фронту і теж потребує лікування та відновлення. Для цього в МХП існує програма реінтеграції та реадаптації захисників «МХП Поруч», в межах якої вже було підтримано тисячі наших хлопців та їхніх родин», – зазначила Голова Ради розвитку громад БФ «МХП-Громаді» Тетяна Волочай.

Черкаська обласна лікарня сьогодні розрахована на 810 ліжок, з початку повномасштабного вторгнення вона завантажена на 95-98 %. Її обслуговують 1700 осіб персоналу. Щодня працює 11-13 операційних.

Возможно, это изображение 2 человека и очки для зрения

«Наш заклад - найбільша багатопрофільна лікарня в Черкаській області. Тому й навантаження, відповідно, велике. Проте кожен з лікарів та медперсонал зацікавлені в наданні якісної допомоги нашим пацієнтам. Чим швидше пацієнт одужуватиме, тим швидше він повернеться до свого звичного життя. Це залежить зокрема і від якості медобладнання та медтехніки», – відзначив директор лікарні Віталій Шило.

 «До повномасштабної війни наша команда також робила заходи, де ми гуртували бізнес, громади й владу на ділових, освітніх та культурних подіях. Наші фестивалі та форуми завжди мали соціально важливий аспект: ми збирали кошти на потреби передчасно народжених дітей, людей з інвалідністю, воїнів АТО тощо. Цього року ми вирішили відновити «Open Biz» і ухвалили рішення, що будемо робити фокус на підтримку військових, які проходять реабілітацію. До бізнес-форуму долучилося понад 120 людей: від крафтових виробників до представників національних і міжнародних компаній», – додала засновниця бізнес-форуму «Open Biz» Ольга Касьянова.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що БФ «МХП-Громаді» втретє отримав найвищі бали в національному рейтингу благодійних організацій.