Золотоніська місцева прокуратура звернулася до суду за розірванням договору довгострокового тимчасового користування лісами у зв’язку з систематичним порушенням його умов.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію прес-служби прокуратури Черкаської області, опубліковану на «Прочерку».

Отримавши в користування на 49 років 6 гектарів лісу в Канівському районі вартістю понад 11 млн. грн. для культурно-оздоровчих і рекреаційних цілей, приватне підприємство не використовувало його за цільовим призначенням, унеможливлюючи при цьому надання населенню послуг з відпочинку та оздоровлення іншими користувачами.

При цьому, користувачем не забезпечено підтримання належного санітарного стану лісової ділянки, не вжито жодних, передбачених договором,  заходів щодо охорони, захисту лісових насаджень, посилення корисних властивостей лісу, збереження його від пожеж й явищ, які можуть негативно вплинути на екологічний стан.

Оскільки безгосподарське використання лісу грубо порушує державні інтереси, прокурор вимагав в суді розірвання договору з безвідповідальним користувачем. Вказана позиція підтримана господарським судом Черкаської області, рішенням якого позовні вимоги прокурора задоволено повністю. У подальшому будь-яка особа може реалізувати своє право на лісокористування, а Канівський лісгосп розглядатиме пропозиції щодо ефективного використання лісовою ділянкою.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Степанецькій громаді впіймали «на гарячому» крадіїв лісу.