Смілянською окружною прокуратурою до господарського суду Черкаської області пред’явлено позовну заяву про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження нерухомим майном шляхом його звільнення та повернення.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Смілянської окружної прокуратури.

Прокуратурою встановлено, що громадська організація, на підставі договору оренди використовувала приміщення частини спортзалу однієї із шкіл міста Канева загальною площею 83,6 кв.м., вартістю понад 1 млн. грн., для заняття дітей спортом, без будь-яких правових підстав.

При цьому, за період використання приміщення орендар невчасно сплачував або взагалі не сплачував орендних платежів, внаслідок чого утворилась заборгованість перед орендодавцем.

На момент закінчення дії договору оренди, громадська організація хоч і бажала продовжити оренду, проте в силу вимог Закону України «Про оренду державного та комунального майна», не мала права отримати  комунальне майно в оренду на позаконкурсних підставах.

Тільки після відкриття провадження у справі, відповідач добровільно повернув приміщення.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що прокуратура вимагає визнати недійсною угоду користування земельною ділянкою у Каневі, вартістю 1 мільйон гривень.