Господарський суд ухвалив рішення стягнути з комунального підприємства «ЧЕЛУАШ» 594 807,20 грн. за забруднення Кременчуцького водосховища.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію очільника Державної екологічної інспекції у Черкаській області Олександра Познякова у Facebook.

Державною екологічною інспекцією протягом останніх років неодноразово проводились перевірки КП «ЧЕЛУАШ» щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища. 
За результатами перевірок КП «ЧЕЛУАШ» встановлені чисельні порушення екологічної безпеки зокрема: 14 випусків зливової каналізації в Кременчуцьке водосховище не обладнані очисними спорудами; мають місце масові несанкціоновані підключення (врізки) до мережі зливової каналізації, не вживаються заходи щодо охорони поверхневих вод від забруднення, що призводить до наднормативного надходження забруднюючих речовин та інтенсивного забруднення Кременчуцького водосховища (перевищення ГДС по БСК5, нафтопродуктам, завислим речовинам, азоту амонійному, фосфатам, ХСК, сульфатам, залізу, хлоридам, нітратам, нітритам), що є порушенням ст. 13 Конституції України, ст.ст. 44, 48, 49, 70 Водного кодексу України. Посадові особи підприємства неодноразово притягувались до адміністративної відповідальності. 

За результатами перевірок Державна екологічна інспекція у Черкаській області в квітні 2018 року провела розрахунок завданих збитків та звернулась до суду щодо стягнення шкоди в сумі 594 807,20 грн. завданої державі внаслідок забруднення Кременчуцького водосховища.
30 січня 2019 року Господарський суд Черкаської області задовольнив позов Інспекції та вирішив стягнути з КП «ЧЕЛУАШ» 594 807,20 грн. 

На даний час КП «ЧЕЛУАШ» неспроможне контролювати хімічний стан зливових вод за відсутності матеріально-технічного та кадрового забезпечення. Протягом багатьох років та за результатами неодноразових перевірок дане порушення вимог природоохоронного законодавства залишається неусуненим. Інспекцією неодноразово повідомлялось про дану проблему Черкаську міську раду. Проте на даний час не вжито жодних заходів щодо покращення (виправлення) даної ситуації. 
Дана ситуація потребує негайного втручання та вирішення зі сторони Черкаської міської ради, депутатського корпусу, КП «ЧЕЛУАШ».

У разі незабезпечення відповідної очистки зливових вод до Кременчуцького водосховища Інспекція буде вимушена і в подальшому проводити відповідні розрахунки завданої шкоди навколишньому природному середовищу. 

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що в області з’ясовують причину масової загибелі риби у річці Рось.