Крадії активно розбирають та здають на металобрухт залізничну колію, яка з’єднувала раніше сполучення Золотоноша-Ляплява.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із Youtube-каналу «Железные магистрали», опубліковану на  «Прочерку».

Спорудження залізниці Донбас-Рівне розпочали ще в дореволюційні часи. У 1930-х роках діяла гілка Золотоноша-Канів-Миронівка. Проте під час Другої світової війни міст через Дніпро в Каневі було підірвано, й кінцевою станцією стала Ляплава (у с. Ліпляве на канівському лівобережжі). Коли побудували Канівську ГЕС, з’явилася гілка, що йде від Ляплави греблею і закінчується в Каневі.

На відміну від станції Івахни, що на Христинівщині, де рейки давно розібрали, на ділянці Канів-Ляплава зберіглося залізничне полотно, і по ньому навіть іноді ходять потяги. Збереженню ділянки посприяло її стратегічне значення, адже вона веде до ГЕС. Проте, і кінцева станція Ляплава, і початкова Золотоноша-2 на сьогодні – це станції-привиди. Пасажирський рух тут припинено на початку 1990-х років, і ділянкою зрідка курсують лише товарні потяги. Значну частину запасних колій невідомі розтягли на брухт. Приміщення стрілочних постів розкрадено і зруйновано.

Детальніша інформація наведена у відеосюжеті:

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що вандали викрали металеві хрести із канівського кладовища.