Верховна Рада ухвалила постанову «Про утворення та ліквідацію районів».

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Українська правда».

Тож Черкаську область із 20-ти районів перекроїли на чотири: Звенигородський район, Золотоніський, Уманський та Черкаський.

Межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного району, а вибори депутатів районних рад у ліквідованих районах не проводяться.

Постановою визначено, що межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу району.

Вибори депутатів райрад ліквідованих районів більше не будуть проводитися. Повноваження депутатів районних рад у ліквідованих районах, припиняються в день набуття повноважень депутатів, обраних на виборах у нових районах.

Центральна виборча комісія має забезпечити формування виборчих округів та проведення місцевих виборів з врахуванням новоутворених районів. Місцеві вибори заплановані на 25 жовтня.

За словами міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова, постановою завершиться реформа децентралізації в Україні.

Загалом в Україні ліквідували 490 районів та утворили 136 нових.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що у Каневі затвердили межі виборчих дільниць та ліквідували спецдільницю у ЦРЛ.