Станом на 1 квітня 2020 року збори проведені лише в 35 будинках, де затверджені роботи та нові ціни. У решти будинків ціна на послуги залишилася на рівні 2017 року, що не дає можливості виконувати хоча б найнеобхідніші роботи і викликає нарікання мешканців.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

За період з 2017 по 2020 рік змінилися ціни на складові послуги, а саме на матеріали, пальне, електроенергію, розмір мінімальної заробітної плати та ін. Так, прожитковий мінімум, який є обов’язковою складовою розрахунку заробітної плати на дату проведення конкурсу становив -1703 грн., а станом на 01.01.2020 року становить 2102 грн. У зв’язку з цим середня заробітна плата по підприємству в квітні 2017 складала 5203 грн, в листопаді 2019 – 8182 грн., тобто вже в 1,6 рази більше.

Якщо проаналізувати фактичні витрати по будинках, де ще не були проведені збори зі співвласниками, і не встановлено нові ціни, то можна побачити, що залишок коштів після виконання постійних складових послуг (таких як: прибирання прибудинкової території, технічне обслуговування ліфтів та систем диспетчеризації, технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання аварійної служби, придбання електроенергії для місць загального користування та ліфтів) складає майже для всіх будинків 0 грн, а є і від’ємні значення.

Дана ситуація призводить до неможливості задоволення нагальних потреб, таких як усунення аварійних ситуацій, утримання прибудинкових територій та можливість здійснення ремонтних робіт.

КП «ЖЕК» прийняло рішення обрахувати діючі кошториси будинків (де збори не проводилися), лише в частині зміни обрахунку складової заробітної плати, не обраховуючи інші складові, що є обов’язковими при здійсненні розрахунку. Можливість здійснення перерахунку вартості послуги передбачена пунктом 2.3. Договору, а саме «Розмір оплати за надані послуги протягом дії Договору може змінюватись в залежності від прийняття нових законодавчих і нормативних документів, які впливають на вартість технічного обслуговування,  зміни економічної ситуації і пов'язаних з нею індексації цін, мінімальної чи середньої заробітної плати, ставок відрахувань в державні фонди, а також  змін вартості комплектуючих виробів, матеріалів, обсягу та складу робіт.

В зв’язку з цим 30.04.2020 року були підписані додаткові угоди до діючих Договорів укладених за результатами конкурсу, про збільшення розміру оплати за послугу з управління та утримання будинків.

При можливості, КП «ЖЕК» знову повернеться до проведення зборів для обговорення питань управління та ремонту будинків.

Разом з тим, мешканці можуть самостійно вирішити питання управління будинком в будь-який інший спосіб, передбачений законодавством.

З переліком будинків та вартістю послуги з управління будинків, починаючи з 01.05.2020 року, можна ознайомитися за посиланням. 

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що канівський «Водоканал» планує збільшити тарифи.