Кореспонденти всеукраїнських каналів завітали у Степанці, аби обговорити із очільником громади Олександром Яременком медичну реформу.
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Степанецької громади.
Питання медичної реформи стало предметом обговорення голови Степанецької ОТГ Яременка Олександра Івановича із кореспондентами відомих каналів: ICTV, Інтер, НТН, які 3 квітня поточного року прибули до приміщення сільської ради, щоб взяти інтерв`ю в очільника громади. Гостей цікавило, як у нашій громаді справи із медичним забезпеченням , скільки відповідного персоналу, яка кількість населення, та які перспективи на майбутнє. Стосовно загальної інформації по громаді, Олександр Іванович дав вичерпну відповідь, висвітлив усі проблеми медицини на селі - це і відсутність кадрів, і брак коштів для додаткового стимулювання молодих спеціалістів, адже на таку кількість жителів, майже 5500 осіб, на його думку потрібно принаймні 5 лікарів сімейної медицини.
А от про всі тонкощі роботи лікаря з пацієнтом репортерам розповіла завідуюча амбулаторії загальної практики - сімейної медицини с. Степанці, Трофимчук Леся Миколаївна, яка пропрацювала вже 30 років на цій посаді. Так, їй зараз дуже не легко витримувати таке навантаження, адже згідно норми, на кожного лікаря повинно припадати 1200 пацієнтів, а на сьогоднішній день в Степанецькій амбулаторії отримують послуги більше 4000 чоловік, враховуючи людей, які працюють на підприємстві ПАТ «Миронівський хлібопродукт», що працюють та проживають на території Степанецької ОТГ. Хоча вона працює зі своїм колегою Арсеєнком Олександром Володимировичем, який на даний момент підвищує свою кваліфікацію, та все таки 17 сіл на двох спеціалістів - це багато. Графік роботи дуже напружений - з ранку прийом в амбулаторії, а після обіду потрібно поспішати на виклики, та ще і по телефону надавати безліч консультацій.
А ще згідно графіку здійснюються поїздки до сіл громади, в яких взагалі, немає навіть фельдшера. Як ось, зокрема, в селі Копіювата, куди теж завітали кореспонденти. Виконуючий обов`язки старости Загородній Володимир Васильович запросив кореспондентів до сільського фельдшерського пункту, де нещодавно проводився ремонт, в найближчий час підведуть ще й воду, є і необхідна матеріальна база, от тільки бракує самого фельдшера. Староста обіцяє, що крім заробітної плати передбачені ще і деякі заохочення, так що є надія, що спеціаліст знайдеться. Місцеві жителі не знають, як їм підписувати декларації із запропонованими їм лікарями Канівської лікарні. Вони хочуть мати власного фельдшера, а не чекати, поки до них добереться спеціаліст із району, або із Степанецької амбулаторії. Та проблиск надії все таки є - Валентина Андрон, головний лікар КЗ «Канівський центр первинної медико-санітарної допомоги» пообіцяла направити в Степанецьку громаду медичних працівників, при умові, що буде підписана необхідна кількість декларацій та забезпечення спеціалістів житлом. Окрім цього, iз бюджету громади цього року виділилися кошти у розмірі 1,6 млн.грн. на підтримку первинної ланки медицини.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Канівщині у квітні почне функціонувати пересуваний соціальний магазин.