Минулий рік запам’ятався канівчанам та мешканцям району декількома резонансними справами, серед яких напади на так званих «валютчиків» та зухвале пограбуванням ювелірного магазину у центрі міста. Не менш резонансними та кричущими були й випадки грабежів, шахрайств,  крадіжок, зафіксованих у місті та районі й цього року. 

Зважаючи на все це, журналісти «Kanos» вирішили поцікавитися статистикою щодо криміногенної ситуації у районі та розібратися у тому, які ж види злочинів стали частіше скоювати на Канівщині впродовж останнього часу.

Так, за інформацією правоохоронців, загалом протягом 7-ми місяців поточного року до Єдиного обліку Канівського відділення поліції було внесено 3 597 заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення, що на 105 повідомлень менше, аніж за аналогічний період минулого року. 

Водночас, за результатом їх розгляду до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено всього 546 заяв та повідомлень, проти 498 – за 2016-ий рік.

Загалом, відповідно до інформації працівників Канівського відділення поліції, у районі спостерігається спад тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень – 163 проти 187 минулого року. Також за 7 місяців поточного року на Канівщині не зареєстрували жодного випадку хуліганства, проти 2 – минулого року.

Крім того, за цей період спостерігається значний спад незаконних заволодінь транспортними засобами. За 7 місяців 2017-го року відбувалося 8 таких правопорушень проти 14 минулого року. З них розкрито 2 проти 6 минулого року.

Тяжких тілесних ушкоджень зі смертельними наслідками, вбивств, зґвалтувань протягом першого півріччя поточного та минулого року на Канівщині не було зареєстровано взагалі.

Водночас цього року правоохоронці зареєстрували та розкрили дві справи стосовно нанесення тяжких тілесних ушкоджень, в той час коли за минулий рік такого жодного випадку не було зареєстровано.

Значно почастішали на Канівщині випадки грабежу. Так, за сім місяців цього року сталося 6 випадків (із яких п’ять розкрито), проти 1 минулого року, який досі не розкритий. Також зросли показники розбою (ст. 187 ККУ), адже за цей рік зафіксували 2 такі випадки (із яких 1 розкритий ), проти 1 – минулого року, який досі не розкритий.

Окрім цього, в районі почастішали випадки крадіжок. Так, місцевими правоохоронцями, було зареєстровано 214 випадків (розкрито – 59), проти 206 -  минулого року  (розкрито – 78). В той же час, майже вдвічі зменшилася кількість квартирних крадіжок – 8 випадків, із яких розкрито 4, проти 15 злочинів минулого року (розкрито – 6).

Також відбувся незначний ріст випадків шахрайств: 38 проти 36 минулого року, із яких у цьому році розкрито – 4, а у 2016-ому – 2. За сім місяців поточного року на Канівщині зареєстрували 3 випадки навмисного пошкодження  майна, проти 1 випадку минулого року.

Окрім цього, працівниками Канівського відділення поліції було виявлено 8 випадків незаконного зберігання зброї та боєприпасів, проти 7 випадків минулого року. Загалом із незаконного обігу було вилучено 87 патронів до нарізної зброї, пістолет, карабін мисливський, пістолет-кулемет та 2 гранати Ф-1.

Також необхідно відзначити, що у цьому році одним із пріоритетних напрямків роботи канівських правоохоронців стала боротьба із наркоторговцями. Так, за 7 місяців було порушено 4 справи за збут наркотичних засобів (проти 1 минулого року), 10 - за зберігання наркотичних засобів (проти 5 минулого року), 4 – за посів та вирощування снотворного маку чи конопель 9 проти 1 минулого року) та 1 – за організацію або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів. 

У яких же селах Канівського району за сім місяців поточного року була зареєстрована найбільша кількість серйозних правопорушень, пропонуємо вам ознайомитись нижче:

Злочини по населеним пунктам:

ст. 185 ККУ (крадіжка):

Степанці – 16
Ліпляве – 11
Бобриця – 6
Келеберда, Прохорівка – 4
Мельники – 3
Мартинівка, Таганча – 2

ст.190 ККУ (шахрайство):

Бобриця -2
Межиріч, Мельники, Кононча, Хмільна, Мартинівка, Михайлівка, Степанці - 1

ст. 309 ККУ (зберігання наркотичних засобів):

Ліпляве – 2
Полствин, Тростянець, Литвинець, Бобриця, Черниші – 1

Ст.289 ККУ (незаконне заволодіння транспортним засобом):
Ключники - 1

Ст.310 ККУ (незаконне вирощування коноплі чи маку):
Ліпляве, Лука, Голяки - 1

Ст. 307 ККУ (збут наркотичних засобів):
Черниші - 1.