Чому замість прозорої води можна побачити жовту чи помаранчеву, 30 серпня під час чергового засідання виконавчого комітету пояснював директор КП «Управління ВКГ» Олексій Березовий.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

За його словами, вода зі свердловин підіймається чиста і не має ніяких зайвих забарвлень, більше того, вона безпечна для вживання, що підтверджується Держпродспоживслужбою.

«Вода у нас, без сумніву, найкраща. Однак, є одне велике «але» – нашій водопровідній мережі більше 50-ти років», – наголосив Олексій Березовий.

Зауважимо, наразі загальна протяжність водопровідних мереж, які обслуговує водоканал  близько 100 кілометрів, каналізаційних - 68 км. До початку повномасштабного вторгнення підприємство кожного року замінювало по 3 км вуличної мережі.

Саме зношеність водопровідних мереж і зумовлює псування води.

«Враховуючи стан центральних та внутрішньо-будинкових водопровідних мереж, виникають проблеми з відкладенням іржі на горизонтальних ділянках водогонів. Внаслідок цього мешканці Канева зустрічаються з тимчасовими незручностями, такими, як іржава вода з крану», – зауважив Олексій Березовий.

Також незручності з водою можуть виникнути: після проведення ремонтних робіт працівниками ЖЕК після перекриття стояка та будинку в цілому на внутрішньобудинкових водопровідних мережах, перезапуску насосного обладнання на насосних станціях у зв’язку з перепадами напруги, зупинки та запуску води у внутрішньоквартальних та внутрішньобудинкових мережах у ході проведення ремонтних робіт та після проведення аварійно-відновлювальних робіт (виконання підключень нових абонентів) на водопровідних мережах.

Попри наведені проблеми КП «Управління УВКГ» наразі вирішує локально цю проблему, замінюючи старі водопровідні мережі, більшість із яких давно відпрацювали термін експлуатації. Втім, у планах комплексний підхід до вирішення проблеми зношеності водопровідних мереж міста.

«Ще до початку повномасштабного вторгнення ми виготовили проектно-кошторисну документацію на проект з заміни аварійної ділянки мережі центрального водопостачання від Монастирка до вулиці Дніпровської. Вартість запланованих робіт близько 3 млн грн. Та через відсутність можливості проводити капітальні видатки реалізацію проекту поки від терміновано», – зауважив Канівський міський голова Ігор Ренькас.

Мешканці міста у разі виявлення іржавої води з крану можуть звертатися до диспетчерської служби КП «Управління ВКГ» за тел. 067-470-86-83, 3-30-26.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що невропатолога та анестезіолога запрошують на роботу у Канівську лікарню.