21 серпня 1998 року розпочав свою діяльність Канівський міський центр соціальних служб для молоді. За цією сторінкою історії – 25 років щоденної кропіткої роботи усіх працівників, які в різні роки мали честь бути частиною команди Канівського міського центру соціальних служб та працюють і нині.
Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.
«В Україні будувалася нова незалежна держава і нова система соціальної роботи з дітьми та молоддю. Починали ми з проведення міських та обласних конкурсів малюнків, конкурсів молодих сімей, створення школи волонтерів. Тоді ми вперше дізнавалися, що таке волонтерство та навіть випускали свою газету», – згадує історію становлення центру його незмінна директорка Валентина Яворська.
Також вона додає, що перші волонтери брали участь в Всеукраїнському зборі поході «За здоровий спосіб життя», далі приймали в себе обласний збір-похід і 10 років поспіль влітку проводили спільно зі станцією юних туристів та відділом молоді та службою у справах дітей міський наметовий табір «За здоровий спосіб життя». За ці роки близько двох тисяч дітей та молоді Канева влітку відпочивали біля табору «Гайдарівець», а це – спортивні змагання, байдарки, конкурси, різні розваги.
Далі, каже Валентина Яворська, був великий проект спільно з БФ «Благополуччя дітей» по створенню першого в Україні дитячого будинку для дітей-сиріт. Спільно зі службою у справах дітей тоді вдалося зібрали всіх канівських дітей-сиріт і створити заклад сімейного типу. Тепер там працює обласний центр матері та дитини.
«Протягом року ми проводили різні міські профілактичні акції щодо здорового способу життя, а у школах відео лекторії з профілактики вживання тютюнопаління, алкоголю та наркотичних речовин. Влітку ігротеки для дітей з інвалідністю, взимку тренінгові заняття із школярами», – ділиться Валентина Яворська.
Вже з 2006 року розпочалась соціальна робота з сім’ями. У центрі соціальних служб вчилися надавати допомогу батькам, які не справлялися із батьківськими обов’язками, сім’ям, де існує домашнє насилля, де діти, або батьки перебували у конфлікті із законом, де є були проблеми у спілкуванні, розлучення, алкогольної та наркотичних залежностей, інвалідність тощо.
У 2012 році міський центр соціальних служб реалізував проект «Білі плями сімейного виховання», завдяки якому в кожному дошкільному закладі міста було проведено тренінгові заняття для батьків щодо набуття навичок відповідального батьківства. Також активну участь центр брав у розвитку сімейних форм виховання дітей, а саме прийомного виховання. За весь час з 2013 року у Каневі було створено всім прийомних сімей, які супроводжували фахівці центру. П’ять із них функціонують натепер.
«З 2013 року наша робота розширилася і нашими клієнтами стали внутрішньо переміщені особи та учасники антитерористичної операції і їх сім’ї. Ми створили жіночий клуб для дружин, щоб підтримати їх і допомогти справитися з тією ситуацією, яка склалася в країні і їх сім’ях. А з 2019 року центр соціальних служб став надавати соціальні послуги тим, хто перебуває у складних життєвих обставинах», – пояснює директор міського центру соціальних служб Валентина Яворська.
Та з 2022 року роботи додалося ще, адже через воєнні дії більш ніж 3 тисячі внутрішньо переміщених осіб прибули у Канівську міську територіальну громаду.
«Наразі ми ведемо облік сімей з дітьми та в першу чергу працюємо з ними. Нашими працівниками за рік розподілено 42 тони гуманітарної допомоги. Постійно з нами співпрацюють волонтери та помічники. Хочеться відмітити сім’ю Яни та Сергія Чайковських, наших вірних і надійних помічників. Вони завжди допомагають у складних ситуаціях, які виникають у роботі. Зараз серед внутрішньо переміщених осіб теж є волонтери – наші друзі й помічники», – розповідає про роботу з ВПО Валентина Яворська.
Проте найбільш відповідальним і нині важливим напрямком роботи очільниця центру визначає соціальну роботу із сім’ями ветеранів та сім’ями загиблих.
«На жаль, загиблих Героїв стає все більше. Фахівець Наталія Журавель завжди знайде добре і правильне слово, щоб підтримати їх родини та допомогти. Ольга Сукало веде супровід прийомних сімей та опікується внутрішньо переміщеними сім’ями. Людмила Рахуба веде один із теж складних напрямків роботи – це запобігання та протидія домашньому насильству. Кожний випадок в нашій громаді, а особливо де присутні діти не залишається поза її увагою. Надійний помічник і порадник у роботі з сім’ями наш психолог – Юля Зозуля. Хоча вона нещодавно розпочала роботу, але вже виграла і втілює новий проєкт для сімей ветеранів та ВПО. А на психологічні консультації до неї вже черга. Добрим словом хочеться згадати фахівців, які працюють у селах – Людмила Бобро та Людмила Пухляк. Їх знають і до них звертаються жителі сільської громади, а це означає, що люди вірять в їх допомогу і підтримку. Протягом багатьох років поруч з нами наш фінансовий фахівець Вікторія Аулова, яка вміє чітко та вчасно вирішувати наші фінансові питання», – відзначила Валентина Яворська.
Зауважимо, на черговому засіданні виконавчого комітету, 16 серпня з нагоди 25-річного ювілею та за вагомий професійний і громадський внесок міський центр соціальних служб було нагороджено Почесною відзнакою Канівського міського голови «За заслуги перед містом Канів».
«Дякую колективу Канівського міського центру соціальних служб за ці 25 років праці, які несли в собі передусім якісне професійне зростання Внесок кожного з вас у розбудову установи та соціальної сфери має надвисоку вагу, бо дозволяє нам сьогодні впевнено робити подальші кроки та допомагати людям, які цього потребують. Бажаю витримки, ентузіазму, поваги від людей та втілення усіх задуманих ініціатив», – висловлює слова вітань міський голова Ігор Ренькас.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що Канівський центр надання адміністративних послуг відзначить 10-річчя.
Там теж родичі Святелика прилаштовані ?
Протягом року візнакою міського голови ” За заслуги перед містом Канів” нагороджували лише загиблих жителів Канівської громади …і центр соціальних служб. Ставити в один ряд людей, що віддали своє життя за Україну з працівниками міської ради , які отримують гарну заробітну плату та нагороджувати їх найвищою відзнакою міста Канів- це маразм.
Що вони зробили такого, що заслоговують на таку нагороду? Можна було виписати чергову премію їм. дати грамоту.
Але Святелик пощитав саме так
А чому волонтерський центр не нагородили відзнакою міського голови? люди зранку до ночі з 2014 року безкоштовно і в день і вночі працюють. І у вихідний день коли у відділі освіти нікого немає також роблять.І це безкоштовно!!!
Ну так зробіть подання, щоб нагородили і центр. Простіше сидіти і розводити срачі в інтернеті.
НУ, ще треба тепер усі відділи й управління нагородити, бо ходили на роботу. Ну, й Ренькасу самому теж медаль, бо ходить на роботу. Усім бєздєльнікам, котрі живуть за податки містян – по медалі.
А чому ЦНАП не нагородили?
Нехай Матінова 25 років на одному місці також попрацює то і ЦНАП нагородять. Ще рано
Так а Святелик вже 50 років у винкомі робить. Чого його не нагородили? Він і при Гикі гарно працював і при Толупові