На підприємстві «Магніт», що на Канівщині вийшов із ладу один трансформатор, що поставило під загрозу постачання електроенергії споживачам частини району.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Черкасиобленерго».

12 лютого на підстанції  «Магніт» вийшов з ладу один з двох трансформаторів. Через поломку спрацювала система захисту, яка відключила великогабаритне підстанційне обладнання, що запобігло техногенній аварії. Але, одночасно з тим, поставило під загрозу постачання електроенергії споживачам частини Канівського району.

Реагуючи на ситуацію, керівництво Товариства оперативно вирішило замінити трансформатор іншим, що відповідає необхідним характеристикам, потужністю 10 МВА.

Роботи по заміні обладнання проводять у три етапи. Перший, який передбачає демонтаж несправного обладнання, вже виконаний. В недоступних для підйомного крану місцях багатотонні агрегати працівники ПАТ «Черкасиобленерго» пересувають рейками і шпалами. Працівники ВП «Черкасиенергоремонт» встановили шпали, на них змонтували рейки, із вправністю ювелірів виставили все так, щоб ніде не було нахилу, просідання чи хитання. В іншому випадку багатотонний агрегат під дією власної ваги може поїхати по рейках, і тоді його не втримати.

30-тонний трансформатор підняли домкратами та встановили на рейки і за допомогою спеціальних штовхачів перемістили на місце тимчасового зберігання. Далі експерти визначатимуть подальшу долю агрегату, який пропрацював майже півстоліття.

«Наша бригада – одна з небагатьох в Україні, яка вміє виконувати роботи з переміщення важких агрегатів безкрановим методом вагою до 100 тон», - пояснив начальник Черкаського цеху ремонту обладнання ПАТ «Черкасиобленерго» Ігор Калашнік.

Наступний етап – підготовка та транспортування іншого трансформатора на місце встановлення. Даний процес значно ускладнює наявний стан дорожнього покриття. Бо перевезення великогабаритного підстанційного обладнання зруйнованою дорогою загрожує пошкодженням його внутрішніх елементів.

Останній етап передбачає встановлення та включення трансформатора за схемою нормального режиму електропостачання. Це забезпечить надійне та безперебійне постачання електроенергії споживачам та підприємствам Канівського району.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що творець канівського музею антикварних електролічильників отримав нагороду.