Google Україна спільно з Черкаською ОДА запустили проект «Мандруй Черкащиною», у якому можна провести 3D тури туристичними об’єктами області та дізнатися про них багато чого цікавого.

Про це пише «Kanos» із посиланням на інформацію директора зі співробітництва з органами державної влади Google Олега Якимчука.

У межах кампанії «Цифрове перетворення Черкаської області», яку реалізували Google Україна у співпраці з Черкаською обласною державною адміністрацією, нещодавно відбулося представлення спеціального сайту «Мандруй Черкащиною».

На цій платформі зібрано інформацію про найцікавіші для туристів місця в Черкаській області та розміщені 3D-тури такими перлинами області, як Шевченківський національний заповідник у Каневі, Буцький Каньйон, Національний дендрологічний парк «Софіївка», Національний історико-культурний заповідник «Чигирин».

За допомогою опції «Сплануй подорож», користувачі мають можливість на сайті скласти маршрут місцями області, які їх зацікавили, поділитися або запросити приєднатися друзів тощо. Крім того, на сайті «Мандруй Черкащиною» можна знайти вже готові маршрути найцікавішими локаціями області із зазначенням контактної інформації, загальної відстані, необхідного часу і карти маршруту.

Також в рамках кампанії створено Інтерактивний реєстр екологічних проблем Черкаської області, де можна не тільки побачити на карті регіону найбільш серйозні екологічні проблеми і порушення, але й самостійно додати інформацію про проблему в своїй місцевості. Користувачеві потрібно тільки зробити фотографію смартфоном або планшетом, відзначити місце, де був зроблений знімок на Картах Google, і на веб-сайті відправити запит. Система створює офіційне звернення до державного органу, а також моніторить стан запиту, а користувач може стежити за реакцією природоохоронних органів в режимі онлайн.

На ряду з цим, в рамках кампанії розроблено мобільний додаток EcoInspector, де можна теж додавати інформацію про екологічні проблеми свого регіону України, а система проконтролює процес реального їх вирішення.