Колектив та адміністрація Шевченківського національного заповідника у Каневі 19 січня оприлюднили звернення до усіх політичних сил та громадських організацій стосовно використання могили Тараса Шевченка на Чернечій горі у якості місця проведення усіляких політичних та пропагандистських заходів.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Шевченківського національного заповідника.

«Шевченківський національний заповідник засвідчує свою повагу і вітає кожного, хто прагне віддати шану Українському Генію і сповідує його духовні заповіти.

Ми сподіваємось, що саме почуття щирої поваги до Великого Кобзаря, який став уособленням духу українського народу в його прагненні до творення власної держави, бажання пізнати історію України та долучитись до її самобутньої культури привели Вас до нашого міста.

Адже ця мальовнича околиця Канева здавна належить до сакральних місць українського народу. Обрана багато століть тому ченцями-печерниками для заснування святої обителі, з кінця XVI - початку XVII ст. вона стає козацьким пантеоном, де знайшли місце вічного спочинку запорозькі лицарі і легендарні гетьмани Іван Підкова, Самійло Кішка та Яків Шах.

Від 22 травня 1861 року - дня поховання тут Тараса Шевченка – висока Тарасова (Чернеча) гора над Дніпром стала новітньою національною Святинею, місцем прощі мільйонів шанувальників Поета з усіх куточків України та світу.

Відтоді друзі і родина Тараса Григоровича, національно свідома інтелігенція прагнули зберегти сакральність та заповідність Тарасової гори, її унікального довкілля, сформувати тут атмосферу взаєморозуміння і братерства.

Проте, на превеликий жаль, за понад півторастолітню історію меморіалу відомі непоодинокі випадки використання могили Шевченка задля задоволення політичних амбіцій, які зрештою неминуче призводили до розбрату.

Усвідомлюючи високу місію меморіалу Тараса Шевченка та дотримуючись багатолітніх традицій хранителів його могили, Шевченківський національний заповідник звертається до всіх, хто планує відвідати Тарасову гору, з проханням неухильно дотримуватись етичних норм і правил поведінки біля національної Святині, утримуватися від будь-яких дій чи закликів, що можуть спричинити конфронтацію та розбрат, зокрема, від спроб використання заповідної території для ведення політичної агітації із застосуванням символіки (атрибутики) окремих партій, оскільки це суперечить Статуту державної інституції, діяльність якої регламентується законодавством України», - зазначено у повідомленні адміністрації Шеченківського національного заповідника.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що Валентин Наливайченко на Тарасовій горі представив громаді свою передвиборчу програму.