Із стійким переходом середньодобової температури повітря через 0° у бік підвищення, що відбувся 24 січня, при нормі 2 березня (за останні 30 років це четвертий випадок раннього початку весни), на Черкащині утримується аномально тепла погода із температурним фоном 2-8° тепла.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Особливо здивувала перша половина лютого, яка видалася найтеплішою за всю історію метеорологічних спостережень. Такий собі «квітневий лютий». Майже щодня реєструвалися рекорди температур залишаючи свій слід у кліматичних довідниках.

Цікаво, що у той час як західна частина Європейського континенту «дихає» теплим атлантичним повітрям, східна - вдихає арктичний холод. Наразі, якщо на території України температура повітря знаходиться у межах 5-10º тепла, то на центральній ерефії 15-20° морозу з висотою снігового покриву до 1 метра.

У суботу, 17 лютого, виступ потужного антициклону зі сходу забезпечить Черкащину спокійною погожою погодою. Скрізь щільні хмари проглядатиме довгоочікуване сонце. Температура вночі близько 0°, вдень 2-7° тепла.

У неділю, 18 лютого, до керування погодою приступить новий атлантичний циклон «Rixa». Атмосферні фронти якого проявлять себе невеликим дощем та мокрим снігом. Температура повітря істотно не зміниться.

З початку нового тижня ініціатива у формуванні погоди перейде до антициклону із заходу, ймовірність опадів значно зменшиться. Температурний фон знизиться на 2-3°.

За прогностичними розрахунками, аномалія тепла збережеться не лише до кінця лютого, а й перейде у березень.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що три пари одружилися у Каневі у День Святого Валентина (фото).