Завдяки Благодійному фонду «МХП-громаді» та народному депутату Олександру Скічку для потреб Канівської ЦРЛ, ЦПМСД та підстанції швидкої медичної допомоги придбали апарат штучної вентиляції легень, захисні костюми, маски та дезінфектори.

Про це повідомляє спеціальний кореспондент «Kanos».

Сьогодні зустрітися із очільниками медичних закладів та передати обладнання та медичні засоби у Канів завітали заступник голови правління МХП з корпоративної соціальної відповідальності Ігор Лещенко і депутат Верховної Ради України Олександр Скічко.

«Придбати апарт штучної вентиляції легень зараз складно, оскільки вони у дефіциті, тому ми звернулися до Олександра Скічка, щоб він допоміг нам його придбати. Завдяки спільним зусиллям ми змогли закупити необхідні засоби для захисту медиків та надзвичайно важливе обладнання, яке допомагає врятувати життя пацієнтам, які перебувають у важкому стані», - зауважив Ігор Лещенко.

Головний лікар Канівської ЦРЛ Віра Шапошник зауважила, що наразі лікарня частково забезпечена засобами індивідуального захисту. Окрім цього на балансі медичного закладу є кошти для їх придбання та напрацьовані певні домовленості, однак до поставку їх поки ще не здійснили.

Директор Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталія Горьова відзначила, що зараз лікарі медичного закладу ставлять основний акцент на консультаціях у телефонному режимі.  «Однак у випадку ускладнень або погіршення стану пацієнта, медикам та мобільній медичній бригаді доводиться виїжджати до пацієнтів додому. Лікарі первинної ланки та медики швидкої допомоги – зараз у першому контакті, оскільки саме ми беремо на себе основний удар», - резюмувала Наталія Василівна.

«Всі наразі прекрасно розуміють, що недостатньо мати кошти, адже зараз дуже важко щось придбати. Тому гуманітарну допомогу, яку надав благодійний фонд «МХП – громаді» ми розділили «по-братському» між ЦРЛ, ЦПМСД та підстанцією швидкої допомоги. Окрім цього ми дуже вдячні МХП за надане дизпаливо та бензин, завдяки якому наші лікарі можуть здійснювати виїзди», - зауважила Наталія Горьова.

«Загалом ми бачимо, що до пандемії коронавірусу, були не готові навіть європейські країни, то що тоді можна сказати про Україну та районний центр зокрема. Тому для того, щоб подолати цю хворобу, потрібно всім об’єднатися. Мені дуже приємно, що є небайдужі люди, які до цього доєднуються. Є волонтери, є представники бізнесу. От сьогодні, наприклад, доєдналася компанія МХП, але вони зіштовхнулися із іншою проблемою – навіть маючи кошти, сьогодні дуже складно щось закупити. Вони звернулися до мене і ми сконцентрували всі сили, аби придбати засоби індивідуального захисту та апарат ШВЛ, який сьогодні є просто рідкістю. Зараз у нас медики працюють на «передовій», тому вони мають бути захищені на достатньому рівні», - відзначив народний депутат Олександр Скічко.

Окрім цього Олександр Скічко відзначив, що завдяки координаційному центру, який працює у межах його виборчого округу, було передано 2 тонни антисептику медичним закладам, закуплено тканину для пошиття захисних масок, які потім безкоштовно роздають через терцентр, та вже сьогодні шиють одноразові костюми для медиків первинної ланки.

Загалом  канівським медикам під час сьогоднішнього візиту передали один апарат штучної вентиляції легень, 700 респіраторів, 450 халатів, 800 медичних масок, 1000 пар бахіл, 200 фартухів, 450 медичних шапочок, 40 літрів антисептику, 100 захисних окулярів, 100 експрес-тестів і 5 захисних комплектів (багаторазовий комбінезон, окуляри, рукавички, респіратор).   

Відзначимо, що МХП став ключовим партнером благодійного фонду «Спільнодія Черкащини: здолати COVID-19», який покликаний допомогти громадам протистояти цьому захворюванню.