Очільник канівського відділення поліції Сергій Ждан підтвердив факт вилучення правоохоронцями техніки, з допомогою якої здійснювалась незаконна вирубка і транспортування лісу на Канівщині.

Про це він розповів в ексклюзивному коментарі журналістам «Kanos».

«Нам поступило повідомлення, що поблизу Бучака, неподалік села Іванків, здійснюється незаконна вирубка та погрузка дерев на вантажний автомобіль. Відразу на місце пригоди виїхала група швидкого реагування, які з'ясували обставини правопорушення та доповіли інформацію. Згодом приїхала слідчо-оперативна група, яка була задіяна на розслідуванні другого злочину – шахрайства», - повідомив очільник канівської поліції.

Крім того, за його словами, після проведення всіх необхідних процедурних моментів правоохоронці затримали автомобіль з лісом і трактор, який здійснював навантаження деревини. Техніка вилучена у Канівський МВ. Готується звернення до суду із клопотанням про накладення арешту.

За даним фактом канівською поліцією проводиться слідство: опитуються свідки, встановлюється власник земельної ділянки та обсяг завданих збитків.  А тому, зауважив правоохоронець, про причетність місцевого сільського голови можна буде говорити лише по його закінченню.

До слова, Сергій Ждан також повідомив, що на місце події були викликані і працівники екологічної інспекції та лісівники, які встановили вирубку 56 дерев, зокрема акацій.

Водночас, як повідомили у прес-службі ГУ НП в Черкаській області, вирубка здійснювалася трьома жителями одного із сіл Канівського району віком від 21-го до 42-х років. За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за частиною 1 статті 246 (Незаконна порубка лісу) Кримінального кодексу України.

Санкція статті 246 Кримінального кодексу України за незаконну вирубку лісу передбачає покарання у вигляді штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3-х років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добутого.