Знімальна група фільму «Кобзар у степах Казахстану» пожертвувала кошти у розмірі 7 тисяч гривень на пам’ятник Франку в Каневі.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Про все».

На ІІ Канівському міжнародному кінофестивалі ім. Олександра Довженка картину відзначили як «Найкращий фільм про Тараса Шевченка». Відтак, автори стрічки отримали грошовий приз від мецената Олега Васецького.

Зйомки фільму «Кобзар у степах Казахстану» тривали три роки. Розпочали 2014-го - у рік 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка.У 1847–1857-х Тарас Шевченко перебував у засланні на території?— сучасного Казахстану. Він шанував національний характер, звичаї, особливості поведінки казахів, туркменів. У живописі та графіці змальовував їх зі щирою симпатією.

Цікава тема в побутових композиціях цього періоду — життя?— казахських дітей. Шевченка приваблювали етнографічні сцени — гра на національних смичкових інструментах, приготування їжі, різні форми відпочинку степовиків. На повну силу розкрилося обдаровання Шевченка-пейзажиста під час його праці в археографічній комісії.

У картині про Тараса Шевченка використали твори казахського композитора-сучасника Кобзаря Курмангази Сагирбайули. Музичною мовою розповідав про антимосковські повстання казахів. За це царський уряд вислав композитора до Сибіру. Ідея створення фільму виникла тому, що художні твори Тараса Шевченка не перевидавали в повному обсязі понад 50 років. А також для духовної підтримки етнічних українців у Казахстані.