Головний лікар Канівської ЦРЛ Віра Шапошник на останньому сесійному засіданні Канівської міської ради надала інформацію щодо реформування вторинної ланки надання медичної допомоги.

Про це повідомляє «Kanos»  із посиланням на інформацію головного лікаря Канівської ЦРЛ Віри Шапошник.

«При переході на фінансування з НСЗУ (закупівля наданих районною лікарнею медичних послуг) медична субвенція не надаватиметься, заклади будуть отримувати глобальний бюджет (орієнтовно 60% від медичної субвенції). Це неминуче призведе до скорочення медичного персоналу та видатків на придбання медикаментів, виробів медичного призначення, забезпечення та утримання господарчої служби, харчування, транспорту. До слова кажучи, у розвинених країнах Європи глобальний бюджет складає 80-85 %.

У таких складних і жорстких умовах лікарня не зможе функціонувати без підтримки органів місцевого самоврядування та існує ризик припинення діяльності закладу протягом одного-двох років.

На сьогодні із місцевих бюджетів окремих ОТГ виділено мізерні кошти, яких недостатньо для задоволення нагальних потреб установи, що становить під загрозу подальше існування закладу та відповідно надання медичної допомоги вторинного рівня населенню Канева та прилеглих об’єднаних територіальних громад», - зазначено в інформації головного лікаря Канівської ЦРЛ Віри Шапошник.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що очільник РДА та райради відвідали із робочим візитом Канівську ЦРЛ.