Два індикатори визначення рівнів епіднебезпеки вже перевищені на Черкащині. Якщо вони утримаються на тому ж рівні впродовж трьох днів поспіль або збільшаться, то область перейде до «червоної» карантинної зони.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської ОДА.

Натепер у регіоні перевищений показник коефіцієнта виявлення нових випадків. Він становить 26,6% при максимальному його пороговому значенні у 20%. Також рівень госпіталізації зараз становить 60,4 при граничних 60.

– У нас погранична ситуація, адже за двома показниками ми вже у «червоній» зоні, – наголосив Олександр Скічко. – Якщо впродовж наступних трьох днів ці показними будуть зростати або лишатимуться на нинішньому рівні, то змінимо карантинну зону вже з понеділка.

В області зайняті ковідними пацієнтами 56,3% ліжок із киснем. У Черкасах – майже 70%. Спільно із владою міста в області напрацьовують механізми задля розгортання додаткових ліжкомісць.

– Саме зараз час максимально мобілізуватися і діяти на випередження! – закликав голова ОДА. – Мінімізувати ризик тяжкого перебігу хвороби, а тому потрапляння до лікарень, може лише вакцинація. Надійнішого захисту на сьогодні немає. Також нагадую, що лише вакцинація є перепусткою до звичного життя в умовах «червоної» зони. 

Додамо, усього в області визначені 15 закладів, де надають допомогу хворим на ковід. Це  5 лікарень «першої хвилі», 5 – «другої хвилі», 5 – «резервної хвилі». Для додаткового централізованого забезпечення киснем лікарень області Кабмін спрямував ще 26,3 млн грн. 

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що за добу на Канівщині виявили 42 нові випадки захворювання на COVID-19.