На засіданні виконавчого комітету 8 листопада директорка Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталія Горьова звітувала про проведену роботу у 2022 році.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Центр первинної медико-санітарної допомоги створений для надання первинної медичної допомоги населенню Канівської, а також сусідніх – Степанецької, Бобрицької та Ліплявської територіальних громад. Станом на кінець 2022 року мережа структурних підрозділів закладу охорони здоров’я включає 7 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 1 фельдшерсько-акушерський пункт та 26 медичних пунктів тимчасового базування. Загалом підприємство обслуговує 42462 особи, серед яких 23720 жителі Канева. Ще 18742 – жителі територіальних громад Черкаського району.

«На кінець 2022 року нашого закладу укладено 40437 декларацій. Це 95,2% від зареєстрованого населення при середньому показнику по Україні 78,98% та 87,48% у Черкаській області», – розповіла директорка ЦПМСД Наталія Горьова.

Також вона повідомила про зростання заробітних плат працівників Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги. Та попри це заклад відчуває нестачу молодих фахівців.

«Щодо вікової структури медичного персоналу, то 28 % лікарів та 10% середнього медичного персоналу старше 60 років. І це велика проблема. Для медиків необхідно створювати дієві медичні стимули», – підкреслила Наталія Горьова.

Важливо частиною роботи Наталія Горьова вважає електронну взаємодію з пацієнтами.

«У 2022 році працівниками медустанови до електронної системи охорони здоров’я було внесено 410536 електронних медичних записів, в тому числі 52364 направлень до вузьких спеціалістів, виписано 18830 рецептів за програмою «Доступні ліки», створено 30725 записи про вакцинацію», – зауважила вона.

Також у звітному періоді була продовжена робота по інформатизації закладу – на доукомплектування комп’ютерною технікою не лише кожного робочого місця лікаря, а й медичних сестер за рахунок коштів отриманих від НСЗУ за договором про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій було витрачено 157,3 тис. грн. Центр зареєстрований в електронній системі eHealth, має угоду з медичною інформаційною системою Askep.net.

Завдяки співпраці з ГО «Волонтерський рух» з серпня 2022 року було організовано виїзди мобільних медичних бригад до населення у співпраці з міжнародним фондом «ЮНІСЕФ». За серпень-грудень  2022 року здійснено 183 виїзди, оглянуто – 7424 особи, в тому числі  1655 дітей, дорослих – 5769, проведено 81 консультацію психолога, проведено 569 УЗД-досліджень

Участь у менторській програмі проєкт «USAID. Підтримка реформи охорони здоров’я» дозволила налагодити системну комунікацію та покращити навігацію у закладі. Для реалізації заходів проєкту USAD було надано 3000 дол., за які було виготовлено блоки для записів для лікарів з лого Центру, календарі, записники, ручки, підставки під телефони, пластикові бейджі, брелоки для кабінетів, брендовані наліпки на транспорт, ліфлети з інформацією про заклад, відзнято відеоролики про роботу закладу, оновлено вебсайт. Крім того, виготовлено дорожні знаки для кожної з  амбулаторій.

Реалізація проєкту «Ти не один»  на суму 233,6 тис. грн., в тому числі 100 тис. грн. кошти БФ «МХП-ГРОМАДІ» дозволила створити простір у підвалі для надання психологічної допомоги населенню громади та ВПО, проведення навчань, тренінгів тощо.

Наостанок міський голова Ігор Ренькас подякував директору Канівського ЦПМСД Наталії Горьовій та команді її закладу за прогресивність, злагоджену роботу та покращення якості надання медичних послуг.

«Дуже задоволений роботою Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги та команди Наталії Горьової. Нам дійсно є чим пишатися», – підсумував Ігор Ренькас.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що завдяки проєкту «Молодь – громаді» підлітки Канівщини втілили важливі починання у своїх громадах.