Під час позачергового засідання виконавчого комітету вивчали ситуацію щодо встановлення «червоної» зони в Каневі, запроваджених у зв’язку з цим посилених норм карантину, та реакції населення.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

У зв’язку зі стрімким ростом кількості хворих останнім часом (73 нові підтверджені випадки за 14 днів) Канів потрапив до «червоної» карантинної зони. Відтак, з 14 вересня у місті закрито всі заклади освіти, призупинено рух міського громадського транспорту. Також не працюють заклади громадського харчування.

Серед містян «нововведення» викликали хвилю обурень. Близько 50 канівців вийшли 14 вересня на мітинг до стін будинку рад. Вони зверталися до представників місцевої влади, обурюючись насамперед закриттям закладів освіти та призупиненням руху громадського транспорту.

З огляду на це Канівський міський голова Ігор Ренькас запропонував протестувальникам долучитися до написання спільного звернення до Верховної Ради України, а також ініціював скликати позачергові засідання виконавчого комітету та сесії міської ради, в ході яких розглянути відповідне питання.

«У країні оголошена надзвичайна ситуація. Відтак, всі рішення державної комісії з ТЕБ та НС правочинні, і ми змушені їх дотримуватися. Ми – місцеве самоврядування – в цій ситуації ні на що не впливаємо. Є поняття «червона» зона і визначено хто контролює дотримання карантинних зон - це поліція та «Держпродспоживслужба», - наголосив міський голова.

Члени виконкому також погодилися - ситуація складна. Працівникам важко добиратися на роботу, потрібно ще дбати про дітей, які залишаються вдома самі, та допомагати їм освоювати шкільну програму онлайн.

«Також не можна ігнорувати і сегмент такого населення як неблагополучні сім’ї, в яких діти не те, що «айфонів» не мають, а й просто комп’ютера та інтернету для можливості навчатися дистанційно. Відтак, без відвідування школи за пару тижнів вони й читати розучаться», - озвучила член виконавчого комітету Жанна Ніколенко.

Була присутня на заході і головний лікар Канівського Центру ПМСД Наталія Горьова. Вона, зокрема, поінформувала, що кількість підтверджених випадків збільшилася, оскільки зросла цифра самих звернень від населення.

Ознайомившись із ситуацією, члени виконкому вирішили звернутися з порушеними проблемами до Верховної Ради України.

У проекті звернення, зокрема, йдеться, що «позбавлення батьків мати оплачувану роботу, а їх дітям – повноцінне навчання - не відповідає Конституції України. Адже з введенням «червоної» зони ми всього цього позбуваємося. Дистанційне навчання неможливе, бо в Каневі окремі території технічно не можуть бути покриті інтернетом, система освіти не забезпечена гаджетами…».

Як вихід із ситуації члени виконавчого комітету пропонують змінити критерії за якими встановлюється карантинне зонування країни. Зокрема, визначати його не за загальною кількістю хворих, а за кількістю госпіталізованих, оскільки в більшості випадків, хвороба переноситься легко – як звичайне ГРВІ.

За словами секретаря Канівської міської ради Сергія Ткаченка у четвер, 17 вересня позачергово зберуться і депутати міської ради та розглянуть відповідне питання.

Разом з тим Наталія Горьова відзначила, що більшість, і справді, переносять хворобу в легкій формі, але складні випадки, які підлягають госпіталізації, трапляються і дедалі частіше.

«Наголошу, вони госпіталізовані не в Канівській ЦРЛ, а в закладах першої хвилі. І сьогодні уже важко для таких людей знайти місце. Заклади переповнені. Шукаємо, обдзвонюємо установи, просимо», - говорить медик.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Канівщині за добу виявили 46 нових випадків захворювання на  COVID-19.