Архітектурне бюро Dmytro Aranchii Architects розробило проект екопоселення «Дніпровські кручі» на Трахтемирівському півострові поблизу Канева.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Хмарочос».

Екопоселення займе ділянку 1,5 гектари в селі Григорівка в ландшафтному парку «Трахтемирів». Місцина має неофіційну назву Шовковиця. Проект розробили для компанії-замовника, яка володіє цією землею.

Екопоселення складається з п’яти ділянок по 35 соток із віллами по 200-240 м2. Це орієнтовані на схід енергоефективні будинки з вуличними басейнами та панорамними вікнами, що виходять на Дніпро та яр.

Архітектори розташували вілли за принципом терас, і максимально віддалено одна від одної – на відстані 50-60 метрів, – щоб кожен сусід не бачив ані сусідньої будівлі, ані її власників.

Ділянка вирізняється значним перепадом рельєфа, і архітектори вирішили «втопити» вілли у ландшафт. Маса ґрунту дозволяє підтримувати оптимальну температуру влітку і взимку. Також завдяки такому рішенню поселення майже не виділяється з навколишнього середовища.

Дмитро Аранчій розповів «Хмарочосу», що у будинках буде використано економні теплові насоси, сонячні панелі як основане джерело живлення та припливно-витяжні системи з рекуперацією, що дозволяють отримати свіже повітря без істотних втрат тепла.

Також при будівництві буде використано екологічні матеріали, такі як дерево або метал, які відповідають принципу «з-колиски-в-колиску» (cradle-to-cradle) – тобто безвідходного виробництва.

Енергощадність дозволить зменшити рівень викидів CO2. Загалом намічено досягти енерголейблу А+, тобто одного з найнижчих рівней енергоспоживання за директивами ЄС.

Будівництво екопоселення планують завершити до початку 2019 року.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що Трахтемирів увійшов до рейтингу найбільш «енергетично багатих» місць Черкащини.

Фото: Dmytro Aranchii Architects