Черкаською обласною прокуратурою повідомлено про підозру депутату Черкаської міської ради, який здійснював продаж гуманітарної допомоги (ч. 3 ст. 201-2 КК України).

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської обласної прокуратури.

За версією слідства один з депутатів Черкаської міської ради, в період дії воєнного стану, будучи командиром добровольчого формування територіальної громади (далі - ДФТГ), використовуючи своє службове становище, у травні 2022 року видав офіційний документ, на підставі якого шляхом залучення посередників через митний кордон було здійснено переміщення військової амуніції як гуманітарної допомоги від діаспори м. Чикаго, США.
Після отримання гуманітарної допомоги указаний депутат не облікував зазначену амуніцію у ДФТГ з метою унеможливити контроль дотримання наданих гарантійних зобов’язань щодо її використання як гуманітарної допомоги і впродовж травня – червня 2022 року через посередників здійснив її продаж третім особам на суму понад 1,5 млн грн.
На підставі зібраних доказів депутату Черкаської міської ради повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 201-2 КК України, а саме: продаж товарів гуманітарної допомоги службовою особою з використанням службового становища з метою отримання прибутку, вчинений у великому розмірі під час дії воєнного стану.
На цей час вирішується питання про обрання підозрюваному  запобіжного заходу.
Досудове розслідування в кримінальному провадженні здійснюється слідчими слідчого управління ГУНП в Черкаській області за оперативним супроводом Управління Служби безпеки України в Черкаській області
Довідково: ч. 3 ст. 201-2 КК України передбачає покарання у вигляді  позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що судитимуть екскерівника підприємства, який самовільно «навидобував» корисних копалин на суму понад 12 млн.грн.