Соціальний захист внутрішньо переміщених осіб на Черкащині, допомога у працевлаштуванні, забезпечення житлом, облаштування місць тимчасового проживання - такі питання обговорили на засіданні членів міжфракційного депутатського об’єднання «ВПО України» за участі першого заступника голови ОДА Наталії Кравченко.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію пресслужби Черкаської ОВА.

Як вона посадовиця, наразі в області на постійній основі проживають  майже 97 тисяч осіб. З них понад 2000 мешкають у місцях тимчасового проживання.

«Обласною військовою адміністрацією налагоджено постійний зв’язок із органами місцевого самоврядування, вітчизняними та міжнародними благодійними організаціями. Разом збираємо та відслідковуємо потреби вимушених переселенців. Актуалізуємо їх. Робимо все, аби максимально в короткі терміни закрити запити. Робота системна та комплексна. Її проводять на рівні кожної тергромади», – відзначила Наталія Кравченко.

Водночас активно продовжує працювати обласний контактний центр. Нещодавно на його онлайн-ресурсі стартувало опитування серед ВПО щодо нагальних потреб. Усі відповіді оперативно опрацьовуються.  

«Окрема увага в регіоні приділена питанню працевлаштуванню. Для цього маємо тісну співпрацю із обласним центром зайнятості. Інформуємо, розповідаємо про проекти та ініціативи з працевлаштування. Змога ВПО віднайти нове місце роботи  – один із найкращих інструментів реінтеграції», – зауважила Наталія Кравченко.

Докладніше про створення нових можливостей для працевлаштування вимушених переселенців народні депутати обговорять на зустрічі із представниками обласного центру зайнятості. Вона запланована в межах їхнього дводенного візиту на Черкащину.

За підсумками робочої зустрічі обговорено актуальні проблемні питання з підтримки ВПО в області, напрацьовано шляхи їхнього вирішення. Зокрема, локальні питання допомоги  внутрішньо переміщеним особам розглянуто на зустрічі з керівникам громад області.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що відомий письменник та волонтер Руслан Горовий завітає у Канів.