Першим питанням порядку денного вчорашнього сесійного засідання Канівської міської ради став проект рішення «Про дострокове припинення повноважень депутата Канівської міської ради VII скликання Олени Люльки».

Однак, в ході розгляду даного питання з'ясувалось багато цікавих подробиць, інформує спеціальний кореспондент «Kanos».

Спочатку міський голова Ігор Ренькас прочитав заяву, яку написала депутатка, про складання мандату за власним бажанням та заяву мешканців виборчого округу, які виступили проти цього. Під останньою підписалися 64 мешканці Канева.

В ході обговорення даного питання Олена Люлька заявила, що має бажання продовжувати займатися депутатською діяльністю. Така ситуація збентежила депутатів і вони вирішили з’ясувати, чи здійснювався тиск на народну обраницю під час прийняття такого рішення.

У відповідь, Олена Люлька натякнула про тиск, але нічого конкретного не озвучила. «Так вийшло, що я не змогла співпрацювати із фракцією і повинна була написати заяву», - коротко констатувала вона.

Водночас колега Люльки по депутатському корпусу Іван Максим'юк був куди різкішим.

«Те, що був тиск на Олену, це навіть не обговорюється, але на сьогодні правоохоронна система не готова захистити її. Тому, перш ніж голосувати за це рішення, подумайте, як ви будете дивитися виборцям в очі», - емоційно зауважив він.

А от очільник фракції БПП «Солідарність» у міській раді Віктор Хоменко  заявив, що те, що відбувається навколо цього питання останні тижні, більше нагадує якісь спекуляції.

«Ніякого тиску на Олену Володимирівну мною не здійснювалося. У команду її запросив особисто я. Так, у нас були внутрішні питання. Людина не йшла мажоритарно, вона йшла на вибори у команді. Є заява і ми маємо її розглядати», - констатував він.

Голова фракції РПЛ у міській раді Олександр Корнієнко також погодився, що якщо депутат пройшов по партійній квоті у склад міської ради, то у нього є певні зобов’язання перед партією.

«Є деякі моменти, коли ти не можеш голосувати, але є партійна дисципліна, і якщо її не буде, то не буде нічого», - заявив Корнієнко.

Відтак, після тривалого обговорення, проект рішення, який передбачав припинення депутатських повноважень Олени Люльки підтримало лише 14 депутатів. 10 – під час голосування утрималися, а 6 народних обранців виступили «проти».

Після процедури голосування представники фракції БПП «Солідарність» (окрім Тетяни Кекух та Олексія Семеніста) покинули сесійний зал.