Для рахунок брикетів власного виробництва у Степанецькій громаді планують забезпечити процес опалення шкіл, дитсадків, ФАПів, будинків культури та інші комунальних закладів.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію голови Степанецької громади Олександра Яременка, опубліковану у «Прочерку».

«Ми створили комунальне підприємство «СТЕП-АГРОБУД», щоб мати власне виробництво брикетів, здатне забезпечити на опалювальний сезон комунальні заклади, щоб люди мали робочі місця. Також закупили техніку і для асфальтування, і для прочистки снігу. Раніше багато допомоги доводилося просити в спонсорів, а тепер ми стали більш незалежні. До речі, до нас тепер неодноразово звертаються з інших сіл, зокрема, зверталися по грейдеру іншій техніці», – розповідає Олександр Яременко.

Наразі на комунальному підприємстві працює декілька десятків людей. Вони будуть і на техніці працювати і лінією брикетів займатися.

«Завдання, що перед нами ставляться, виконуємо. За годину плануємо робити 200 кілограмів, за зміну 1600 кілограмів. Ми плануємо дві зміни. Але все рівно не забезпечимо потребами громаду. Може будемо третю зміну робити. Щодо сировини, то пробували липу, але вона занадто «в’яжучий» матеріал. «Б’ємо» шишку. У цілому, обрізаємо гілки вздовж доріг, переробляємо насамперед на тирсу, далі вже пресуємо в брикети», – каже директор КП «СТЕП-АГРОБУД» Віктор Падалка.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що завдяки виробництву брикетів Степанецька громада планує заощадити 1,5 млн.грн. за опалювальний сезон.