Працівниками прокуратури було виявлено факти неподання декларації колишніми депутатами однієї із сільських рад Канівського району.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Золотоніської місцевої прокуратури.

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі — декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

У пункті 1 частини першої статті 3 зазначеного Закону до таких осіб віднесено народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів.

У зв’язку з наведеним Канівським відділом Золотоніської місцевої прокуратури за вказаними фактами внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України, а саме умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації.

На даний час досудове розслідування завершено, обвинувальні акти направлено до суду для розгляду, колишнім депутатам загрожує  покарання у вигляді штрафу від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що Президент дав розпорядження виділити кошти для добудови першої черги будинку культури у Каневі.