На річці Рось виявлено перевищення забруднюючих речовин по хімічному споживанню кисню (ХСК).

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію начальника Управління екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Олександра Познякова.

Реагуючи на звернення громадськості стосовно незрозумілих плям на воді в районі гирла річки Рось 22 та 24 травня 2019 Управлінням екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Державної екологічної інспекції Центрального округу відібрано проби поверхневої води в районі пристані Тубільці.

За результатами відібраних проб встановлено, що вміст розчиненого в воді кисню в межах норми, проте зафіксовано перевищення по ХСК згідно «Обобщенный перечень предельно – долустимых концентраций (ПДК) и ориентировочно-безопасных уровней воздействия (ОБУВ) вредных веществ для воды рыбохозяйственных водоемов». Це може свідчити що в річці відбувається процес окислення минулорічних залишків органічних решток, які піднялись з дна під дією сильної течії у зв’язку з підвищенням рівня річки. Це і зумовило потрапляння даних решток в Кременчуцьке водосховище, що вплинуло на колір і запах води.

Державною екологічною інспекцією Центрального округу направлено листи органам місцевої влади про вжиття заходів, передбачених законодавством, щодо упередження загибелі водних живих ресурсів.

Ситуація щодо стану р. Рось перебуває на постійному контролі Держекоінспекції Центрального округу.

Світлина від Олександра Познякова.

Світлина від Олександра Познякова.

Світлина від Олександра Познякова.

Світлина від Олександра Познякова.

Світлина від Олександра Познякова.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що в області з’ясовують причину масової загибелі риби у річці Рось.