Екс-міністр культури України, канівчанин Ігор Ліховий переконаний, що Канів в певній мірі - «місто-ображене».

Таку думку він висловив під час презентації брошури щодо переваг і небезпек будівництва Канівської ГАЕС, яка відбулася вчора у Каневі, пише «Kanos».

Зокрема, під час свого виступу Ігор Дмитрович подякував авторам брошури за те, що знайшли в собі сили і натхнення зібрати всі конструктивні аргументи щодо небезпек будівництва ГАЕС в єдиному буклеті та відзначив важливість задокументованості будь-яких фактів чи позицій в сучасній історії.

«Ще древні римляни свого часу говорили: «Що не написано, того не було». І це дійсно так. Що не дійшло до нас у письмовій формі з давніх часів, ми не можемо стверджувати, що воно було. Ми можемо знайти якісь артефакти: кістки, написи на каменях... Але це все не те. Тому не дарма Канів - «місто ображене» однією такою випливаючою із цієї тези позицією. Канів - місто дуже давнє, але ми не можемо говорити про його історію, поки не представлено першу письмому згадку. Так у світі прийнято. Є письмо згадка, значить Ви були. Немає письмової згадки, значить вас не було», - зауважив він, очевидно маючи на увазі той факт, що історія Канева сягає набагато глибше, аніж про це свідчить перша письмова згадка про місто.

Нагадаємо, що офіційною датою утворення міста (згідно постанови Кабінету Міністрів України) вважається 1078 рік.

Більше деталей за підсумками суботньої презентації чекайте згодом.