Колишній начальник управління державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради, відповідно до вироку Соснівського районного суду міста Черкаси, засуджений до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна, що є його особистою власністю.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Наші гроші».

Екс-чиновник також позбавлений дев’ятого рангу посадової особи органу місцевого самоврядування, а також права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно розпорядчих та адміністративно господарських функцій строком 3 роки.

Він визнаний винним у вимагання і отримання $1500 неправомірної вигоди за непроведення позапланової перевірки щодо правильності введення в експлуатацію об’єктів ТОВ «Черкассільбуд». Ці гроші чиновник одержав на автостоянці біля фітнес-клубу у Черкасах 4 серпня 2017 року, після чого він був затриманий.

Ексчиновник свою вину не визнав. Він розповів, що в Управлінні ДАБК, де він був начальником, було погане матеріально-технічне забезпечення, що відображалось на діяльності підприємства. Тому він вирішив звернутись до керівників підприємств за фінансовою допомогою для заправки картриджів, закупки канцелярського приладдя. На «Черкасисільбуд», за його словами, він перевірку проводити не збирався, а це лише був привід для спілкування про фінансову допомогу у розмірі $150, але підприємець привіз $1500. Також він спростував своє твердження при затриманні, що це було повернення йому боргу, тим, що перебував в схвильованому стані, і на нього нібито психологічно тиснули і заставляли зізнатися.

Втім, суд дійшов висновку, що чиновник вчинив тяжке корупційне кримінальне правопорушення. Зокрема, суд відкинув заяву обвинуваченого про провокацію хабара. Суд встановив, що його твердження про те, що він просив фінансову допомогу на канцелярські потреби в розмірі $150, а надати $1500 була ініціатива підприємця, повністю спростовуються.

Суд кваліфікував дії ексчиновника за ч. 3 ст. 368 КК України і, за відсутності обставин, які пом’якшують чи обтяжують покарання, призначив йому покарання у вигляді 6 років позбавлення волі із конфіскацією його власного майна, позбавленням рангу держслужбовця і забороною займати посади протягом 3 років.

Нагадаємо, у листопаді 2016 року на посаду начальника управління державного архітектурно-будівельного контролю Черкаської міської ради був призначений Валентин Дяченко.

Після затримання він був відсторонений від посади. Втім, у березні 2018 року він повернувся на свою посаду, оскільки термін його відсторонення не був продовжений судом. У серпні 2018 року міський голова Черкас Анатолій Бондаренко звільнив Дяченка. Проте 22 жовтня 2019 року адміністративний суд поновив чиновника на посаді. Однак, апеляційний суд у січні цього року це рішення скасував. Наразі справа перебуває в касаційній інстанції у Верховному Суді.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що депутат міськради замовив вбивство заступника міського голови Черкас (фото).