Під час зустрічей Євгенія Курбета з колективами канівських підприємств «Укршампіньйон», «Ергопак» та інших неодноразово  порушувались  питання  непідйомних  тарифів  на комунальні  послуги, зокрема, на газ. Після цих зустрічей депутат обласної ради  Євгеній  Курбет заявив  журналістам,  що знає, як значно знизити ціну на газ для населення.

Пояснюючи,  що саме він має на увазі,  Євгеній Курбет сказав, що потрібно  не тільки підтримати, а значно поглибити ініціативу Президента Зеленського щодо «Економічного паспорта українця».   Президент оголосив, що незабаром  "усі народжені в Україні діти до моменту настання 18 років зможуть отримати кошти від використання і видобутку надр України. Після досягнення повноліття ці кошти  зможуть бути витрачені ними на здобуття вищої освіти в Україні".

Євгеній Курбет вважає, що кожному,  без винятку,  українцю, як новонародженому,  так і пенсіонеру, належить  приблизно 1/44 000 000  частина  природних багатств України (виходячи з того, що населення країни сьогодні складає близько 44 мільйонів осіб). Тож на кожного  громадянина  мають бути відкриті особисті рахунки в одному з державних банків, на які будуть надходити дивіденди від розробки надр країни.  Відтак, вартість  газу  для українців має  складатися тільки з ціни видобутку, транспортування і сплачених податків.  Отримання ж дивідендів від розробки інших корисних копалин  має підняти рівень життя усіх  громадян. 

Нагадаємо, депутат Черкаської обласної ради  Євгеній Курбет  вже заявив про наміри балотуватися у народні депутати України на 197 виборчому округові. На питання, чи готовий він стати автором законодавчої ініціативи, щодо реальної передачі  власності надр  громадянам, Євгеній Курбет відповів, що, у разі обрання народним депутатом, приурочить цьому свій перший законопроєкт.  

Як відомо, Україна має значні поклади корисних копалин  і деякі  країни світу дійсно практикують виплату дивідендів від їх видобутку  своїм громадянам.  У світі  така практика існує в Норвегії, окремих азійських країнах, деяких штатах США. За даними газети «Дзеркало тижня» та інших джерел, за обсягами розвіданих родовищ газу в Європі Україна поступається лише Норвегії.