За час роботи спеціалістів міжнародного благодійного фонду «Чотири лапи» у Каневі простерилізували 103 безпритульні тварини.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Канівської міської ради.

Під час робочої зустрічі із міським головою директор ТОВ «Чотири лапи Україна» Олександра Лісцишина наголосила, щоб не втратити результат, який отримали від проведення заходів, за словами представника «Чотирьох лап» необхідно вести підрахунок безпритульних тварин.

«Для цього є спеціальні організації, зокрема, Animal-id.info, - говорить Олександра Лісцишина. - Такий облік вже склали більше 25 міст України. Якщо проводити відповідний підрахунок щороку - ви матимете статистику усіх безпритульних тварин в місті і прослідковуватиме, чи дійсно їхня кількість скорочується. Більше того, наступного року «Чотири лапи» вже не приїжджатимуть до міст, які не склали підрахунку кількості тварин», - зауважила Олександра Лісцишина.

Утім, не зважаючи на проведені заходи скарг до міського голови від жителів міста, яких покусали собаки, менше не стає.

«Це вже третя така акція в Каневі щодо стерилізації тварин та якогось полегшення поки що не відчуваємо. Покусаних собаками людей досить багато. Що з цим робити? Деякі люди, які постраждали від безпритульних тварин, погрожують вживати свої заходи щодо скорочення їх чисельності у місті», - - поцікавився міський голова.

«У містах як Канів є така проблема як самовигул. Тобто не всі собаки, які гуляють по місту (і іноді нападають та кусають людей) безхатьки. За статистикою немає підтвердження, що кусають насамперед безпритульні тварини. А так, звичайно, ми ні від чого не застраховані. Трапляються, на жаль, і аварії, й нещасні випадки… Але, коли тварини стерилізовані вони вже не формуються в зграї, коли в них шлюбний період, не проявляють агресію в боротьбі за самку. Окрім того, не забуваймо, що в усьому повинна бути гармонія. Є міста, де на вулицях не зустрінеш жодного пса. Утім, натомість там розмножуються кішки. Якщо вивести ще й котів, то в підвалах будинків засилля щурів. Це досвід успішних європейських країн. Тут все закономірно. Окрім того, собаки не пускають до населених пунктів лисів, які зазвичай й приносять з собою сказ. Тому все потрібно робити поступово, і в рамках Закону», - резюмувала директор «Чотирьох лап».

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що за 5 днів у Каневі стерилізували близько 50 тварин.