Фахівці «Чотирьох лап», які знову завітали у Канів, протягом 5 днів роботи стерилізували близько 50 безпритульних тварин.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Канівської міської ради.

Із 12 липня у Каневі працює команда «Чотирьох лап»– це два ветеринари, два ловці тварин, асистент по догляду за тваринами й адміністратор. Наймолодшому працівнику - 19, найстаршому - 34.

У арсеналі команди «Чотирьох лап» 3 авто та мобільна операційна, однак у Каневі вони проводять стерилізацію в операційній, що обладнана на КП «Місто».

«Незважаючи, що приміщення невелике (лише дві кімнати – де утримуються тварини та власне операційна), умови непогані. Тут є все – вода, електрика, кондиціонер», - говорить Олена.

За 5 днів роботи в Каневі вони простерилізували близько 50 тварин. Як і минулого разу тварини також вакцинуються від сказу та їхні дані вносять в базу даних.

«Операція займає часу від 20 хвилин до години, залежно від факторів, які відкриваються в ході проведення операції. Якщо помічаємо якісь ускладнення - залишаємо тварину на довше, даємо додаткові ліки», - пояснюють ветеринари.

Канівці реагують на діяльність «Чотирьох лап» по різному.

«Звичайно, трапляються агресивні, часом п’яні, люди, які заважають нашій роботі. Це не тільки в Каневі. Так скрізь. Намагаємося пояснювати, але це не завжди вдається. Буває, виходять і кидаються з палками, ножами... В одному місті, навіть довелося викликати поліцію. Люди не розуміють, що своїми діями вони не захищають тварину, а навпаки – шкодять їй. Так, минулого разу у Каневі нам не вдалося забрати одного пса. Чоловік, який нею опікується, потому звернувся до іншого лікаря. Тепер у неї загноїлись шви і вона вдруге потрапила на операційний стіл», - ділиться ловець Олександр.

Разом з тим є люди, які навпаки, сприяють.

«Цього разу нам дуже допомагає волонтер Антоніна. Вона показує, де мешкають собаки. Їх стало в місті значно менше, тому ми просто вишукуємо тварин. Також у нас з’явився практикант – юнак Тимофій лише закінчив 9 клас, але вже зрозумів, що хоче стати ветеринаром. Прийшов подивитися, як ми працюємо. Ми не заперечуємо, навпаки. Тож він мав змогу стати свідком, як проводяться операції, також ми навчили його робити тваринам уколи. Щоп’ятниці у нас так званий волонтерський день, коли містяни можуть привозити своїх чотирилапих, але їх після операції ми не залишаємо. Люди забирають тварин», - говорять представники ТОВ «Чотири лапи Україна».

Взимку ТОВ «Чотири лапи Україна» не проводить стерилізацію, оскільки вилови собак проходять важче та й умови для проведення операцій в холодну пору забезпечити складніше. Решта часу, а це 9 місяців - у суцільних роз’їздах.

«До Канева ми були на Сумщині, Полтавщині. Далі ще не відомо, але міст, які чекають на нас, дуже багато. В 2017 році ми об’їздили 12 міст України, а взимку працювали з подібним проектом в Йорданії. Також їздимо переймати досвід на різні тренінги в інші країни. Ми не просто їздимо по Україні і стерилізуємо «безхатьок», а ділимося своїм досвідом - вчимо насамперед населення правильному поводженню з тваринами та гуманним шляхам регулювання їх чисельності. Окрім того, Фонд «Чотири Лапи» бере участь у проектах порятунку тварин після надзвичайних ситуацій», - говорить Олена.

Відзначимо, що у квітні минулого року спеціалістам «Чотирьох лап» вдалося  стерилізувати і вакцинувати від сказу близько 120 безпритульних тварин.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що канівців турбують методи боротьби із безпритульними тваринами.