Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан розповідає, що раніше віряни в окремих місцевостях вшановували пам'ять про померлих на Великдень. Однак тепер поминальним днем вважається вівторок після Хоминого тижня. Цьогоріч Проводи припадають на 11 травня.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Про все».

Священнослужитель пояснює: оскільки у сучасному світі вівторок - робочий день, то Проводи перенесли на воскресний день, у Фомину неділю. Цього року це буде 9 травня. Проте у деяких селах є власні фіксовані дати, Православна церква їх не забороняє.

Зазвичай Проводи нагадують велике міжродинне застілля: родичі кладуть поверх могили знайомих солодощі та крашанки, самі сідають «пообідати» поруч. Проте митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан розповідає, що Православна церква виступає проти такого формату.

«Насамперед ми радимо починати поминальний день із храму, а не гробу. Бо у Хомину неділю в храмах служать панахиди в пам'ять про спочилих рідних. Навіть якщо не можете прийти в неділю в церкву - прийдіть за кілька днів до Проводів і замовте панахиду. Після неї можна йти на кладовище, бо за правилами на нього ходять, щоб закінчити почату в церкві молитву. Для цього й наші священники йдуть: щоб покропити могилки святою водою, щоб помолитися на кладовищі», - каже священнослужитель.

Формат Проводів на цвинтарях повинен бути відмінний від того, до якого звикли українці.

«Покладати їжу на гроби - не православно, її взагалі не можна класти поверх могили. Ми не підтримуємо об'їдання та «обпивання» на могилах, тим паче коли після людей лишається купа їжі та сміття на гробах і біля них», - наголосив протоієрей.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що студенти ВПУ передали мешканцям терцентру паски власного виробництва (фото).