Два проекти знято з участі в конкурсі міських ініціатив, ще три під знаком питання – такі результати першого засідання комісії з питань Громадського бюджету в місті Канів, що відбулося в 8 жовтня.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію прес-служби Канівської міської ради.

Нещодавно завершився термін прийому проектів для участі у конкурсі «Громадський бюджет - 2019», що стартував 27 серпня., Відтак, за результатами, загалом до управління економічного розвитку було подано 15 проектів на суму 1 839 372 грн. З них: 5 великих проектів – на загальну суму 1340500 грн.; 10 мікро-проектів – на загальну суму 498 872 грн.

Наразі – черга членам комісії з питань Громадського бюджету, до якої входять як представники структурних підрозділів виконавчого комітету, так і місцеві активісти, розглянути подані проекти, провести їх оцінку і визначити, які з них, власне, й будуть допущені до наступного етапу -  голосування.

Уже за результатами першого засідання члени комісії зняли з участі два проекти, зокрема, проект «Канівський пляж», який передбачав облаштувати міську пляжну зону. Оскільки, на сьогодні офіційного пляжу в Каневі немає, не буде можливості й реалізувати цей проект у разі перемоги.

Також було знято з конкурсу проект «Кондиціонер для СК «Івазар»», що мав на меті придбати для цього спортклубу два кондиціонери, що не відповідає вимогам Положення про Громадський бюджет. Так, у документі зауважується, що реалізація проектів можлива лише в приміщеннях, які перебувають у комунальній власності, а не в приватній.

Питання в членів комісії виникли в ході обговорення проекту «Громадський туалет на площі Шевченка». Усі без виключення погодилися, що вбиральня в центрі міста, дійсно, потрібна місту. Утім, обране місце для його встановлення (територія вечірнього ринку на площі ім.Т.Шевченка) унеможливлює реалізацію цього проекту, оскільки там немає під’єднання до комунікацій (води, каналізації), а їх проведення «не впишеться» в передбачений кошторис проекту. 

Потребують додаткових роз’яснень і проекти «Місто – дітям», «Освітлення території стадіону ЗОШ №4», «Гирьовий спорт для всіх», оскільки вище зазначені проекти прямо чи опосередковано стосуються навчальних закладів міста, а фінансування, ремонт та придбання інвентарю й обладнання для бюджетних установ суперечить вимогам Положення про Громадський бюджет.

Були запитання й до решти проектів. Тож наразі члени комісії одноголосно підтримали й допустили до наступного етапу – голосування – лише один проект «Регулювання чисельності безпритульних тварин в Каневі», що має на меті проведення робіт із стерилізації до ста безпритульних тварин.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на громадський бюджет-2019 було подано 15 проектів.