Три одинадцятих класи та один восьмий. Цим щасливчикам з Канівських шкіл №1, №3, №6 та санаторної школи-інтернату №5 днями вдалося поспілкуватися іноземною з народним депутатом України Владиславом Голубом. Аби поділитися з учнями своїми знаннями, нардеп від Черкащини завітав у школи і долучився до культурно-освітнього марафону з популяризації вивчення іноземних мов, який триває у Каневі з 2016 року.

Такий досвід спілкування іноземною з відомими політиками Канів ініціює вперше, і саме з депутатом від рідної Канівщини – Владиславом Голубом. На чотирьох уроках, які провів депутат, учні не лише вільно спілкувались іноземною, а ще й отримали мега-позитивний стимул до вивчення мов. Адже нардеп окрім своєї політичної діяльності добре володіє кількома іноземними: англійською та французькою, за фахом - юрист-міжнародник, перекладач, фінансист, економіст. Тому він своїм наочним прикладом зміг продемонструвати школярам важливість знання іноземних мов, поділився секретами успіху, пригадав свої шкільні і студентські роки.

«Сьогодні дітям потрібен новий підхід до навчання, зацікавлення до предмету. Часто отримавши завдання від вчителів, діти не хочуть його робити, бо не вмотивовані. Картина починається так: у мене немає улюбленого спортсмена, то й немає про що розповідати. Математика – так само  – мені ця формула на знадобиться. Схожа ситуація з іншими предметами. Тому запросили народного депутата, щоб діти побачили історію успіху людини, яка знає іноземні мови»,- розповів директор Канівської санаторної школи-інтернату №5 Сергій Гринець.

Найменших восьмикласників цікавило буквально все – від скоромовок французькою, які нардеп вивчав у першому класі, подорожей в інші країни, вчителів депутата, до домашніх історій з життя. І хоч знання іноземної їм потрібно ще відшліфовувати, але завзятості до навчання у них точно не бракує. Такої думки дійшли педагоги після уроку з депутатом. «Вперше на цьому уроці я почула, як наш Ярослав правильно вжив артиклі. Раніше мені доводилось його виправляти»,-  говорить вчитель англійської санаторної школи-інтернату Юлія Ольховська. Та й саме знайомство з політиком справило на дітей незабутнє враження: одразу після дзвоника ніхто не схопився з місця і не помчав на перерву, а просили продовжити розповідь, розговорились, наробили безліч селфі.

Майбутніх випускників же цікавили більш серйозні теми – закордонна освіта, її можливості, реалізація талантів у себе на Україні. Та безперечним всі визнали лише один меседж – вільне володіння іноземною зробить відкритим перед тобою весь світ.

«Намагався на своєму прикладі пояснити їм, що володіючи іноземною можна не просто бути модним, обізнаним і вільним у виборі професій, країн, а й почерпнути досвід інших держав і втілити їх тут – у своїй Україні. Саме цим я займаюсь, спілкуючись зі своїми колегами-іноземцями»,- розповів Владислав Голуб.

Позитивний вплив як на дітей так і на педагогів від таких уроків визнають всі школи, кажуть, з іншого боку поглянули на народного обранця, переконані, що такі уроки треба ввести в традицію.

«Приклади, які надихають... Зустріч Владислава Голуба з учнями 11-го класу була цікавою та інформативною. Молодь дізналася, як Владислав Володимирович прийшов у політику, де навчався, а також про те, що постійно навчатися це дуже важливо. Також розповів як він використовує отримані знання іноземних мов у своїй роботі та повсякденному житті. Головне- це БАЖАННЯ вивчати іноземні мови», - зауважила у своєму пості директор Канівської спеціалізованої школи №6 Валентина Мартинович.

«24 вересня Канівську загальноосвітню школу №1 імені Тараса Григоровича Шевченка відвідав народний депутат України Голуб Владислав Володимирович. Метою відвідин було неформальне спілкування з учнями старших класів. Під час дискусії було обговорено навчання в загальному, важливість вивчення іноземних мов зокрема, а також роль молодого покоління в майбутньому України. Ми маємо зазначити, що дискусія проводилася англійською мовою. Сподіваємося, що ця зустріч була цікавою і корисною для обох сторін і в майбутньому такі заходи стануть традицією»,- такий підсумок зробили керівники школи на сторінці у соцмережі.