НБУ вніс зміни до Інструкції про відкриття та закриття банківських рахунків. Зокрема, за ними підприємцю, щоб використати зароблені кошти на власні, непідприємницькі потреби, доведеться перевести кошти на непідприємницький рахунок.
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Дт-Кт».
Тепер за поточними рахунками в національній валюті ФОП та самозайнятих осіб здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та законодавства України, крім операцій, пов’язаних із власними потребами.
Але ці особи після сплати податків, зборів та інших платежів, передбачених законом, мають право перерахувати кошти з таких рахунків на власні поточні рахунки, відкриті для власних потреб.
Тому з 3 січня (дня набрання чинності Постанови №162), щоб використати підприємницькі кошти для власних потреб, слід перераховувати їх на окремий рахунок.
Як розуміти цю норму?
Ще у серпні 2019 року під час оприлюднення проекту постанови ми детально зупинялися на цьому питанні.
У своєму повідомленні Нацбанк заявляв, що ця норма має технічний, уточнюючий характер і не містить змін для фізосіб-підприємців.
Позиція НБУ і до змін була спрямована на можливість використання коштів з підприємницького рахунку тільки в межах цієї діяльності.
Зокрема, НБУ наголошував: «Діючі вимоги Інструкції вже й так передбачають, що фізична особа, яка здійснює підприємницьку/незалежну професійну діяльність має відкрити у банку окремі рахунки – для здійснення підприємницької/незалежної професійної діяльності та для власних потреб. Тож і сьогодні фізична особа-підприємець може витрачати кошти з підприємницького рахунку лише для здійснення підприємницької діяльності».
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що із Нового року за водіння у стані алкогольного сп’яніння передбачена кримінальна відповідальність.
Купив цукерку у підприємця, оплативши з рахунку підприємця – у кінці кварталу подавай 1дф.
Не подав – штраф.
Перевів родичу, знайомому 1 грн. з рахунку підприємця – утримуй та сплачуй з цієї 1 грн. податок, військовий збір, подавай 1 дф у кінці кварталу.
Це, – якщо коротко.
От же, лише повні йолопи використовують рахунок для підпр. діяльності – за для власних потреб.
***
Тільки, Святелику про це не кажіть – не треба руйнувати його світ – де він самий розумний.