Із 1 червня тарифи на послуги централізованого водопостачання і водовідведення, що надаються КП «Управління ВКГ», підвищаться.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Рішення про коригування тарифів було ухвалено в ході позачергового засідання виконавчого комітету у п’ятницю, 15 травня.

Вартість послуг КП «Управління ВКГ» буде встановлено для наступних категорій споживачів в таких розмірах:

 

НАСЕЛЕННЯ:

Централізоване водопостачання - 19,80 грн. за 1 м.куб.

Централізоване водовідведення - 18,84 грн. за 1 м.куб.

 

БЮДЖЕТНІ УСТАНОВИ:

Централізоване водопостачання - 20,22 грн. за 1 м.куб.

Централізоване водовідведення - 19,32 грн. за 1 м.куб.

 

ІНШІ СПОЖИВАЧІ:

Централізоване водопостачання - 24,30 грн. за 1 м.куб.

Централізоване водовідведення - 23,22 грн. за 1 м.куб.

 

Нагадаємо, представники КП «Управління ВКГ» обгрунтовують необхідність підвищення тарифу: 

-  зростом заробітної плати відповідно до «Закону України про державний бюджет на 2020 рік»;

- коригуванням матеріальних витрат в зв’язку зі зменшенням фактичних цін на пальне та застосуванням коефіцієнту прогнозного індексу цін виробників промислової продукції на 2020 рік до витрат на матеріали та послуги (відповідно до постанови КМУ від 15.05.2019 № 555 (зі змінами));

- коригуванням витрат на амортизацію, в зв’язку з необхідністю приведення їх до фактичних.

На сьогодні підприємство несе суттєві збитки. Так, за березень 2020 року надходження підприємства склали 2 363,00 тис.грн., а статті витрат (заробітна плата, ЄСВ, електроенергія, ПДВ, пальне, послуги, запчастини та матеріали тощо) у березні обійшлися в 2851,00 тис.грн. Різниця складає 488 тис.грн. (тобто 17%).  

Разом з тим в ході засідання було порушено питання якості води, що тече з наших кранів.

«Я завжди пишався водою, яку ми маємо в Каневі. В той час, як у Черкасах, Умані, Смілі люди п’ють воду річкову, ми видобували питну з глибини 180 метрів. Багато міст нам відверто заздрили. Але останні кілька років дедалі більше людей порушують питання якості води – часто вона тече брудна, з неприємним запахом. Вода просто несмачна для пиття. Так, не годиться. Треба знайти цьому причину і вирішити проблему. Люди мають розуміти, за що вони платять свої гроші», - наголосив Канівський міський голова Ігор Ренькас.

Представники комунального підприємства повідомили, що цьому є низка можливих причин, зокрема, застарілі мережі як по місту, так і внутрішньобудинкові (в підвалах будинків), яким уже по 30-40 років тощо.

«Зі свого боку ми систематично працюємо над оновленням водогонів – щороку прокладаємо до 4 км нових мереж. Капітальна заміна системи водопостачанння потребує суттєвих інвестицій. Разом з тим, запланували низку заходів, які мають покращити якість води вже найближчим часом. Так, у травні проведемо хлорування води, потому спробуємо повністю промити всі системи води в Каневі. Також розглядаємо можливість встановлення на кожному будинку систем очищення та фільтрів для води», - говорять комунальники.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що на Черкащині зафіксовано 372 випадки захворювання на COVID-19.