У минулі вихідні атмосфера перезавантажилася, середня добова температура перевищила позначку + 15°.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

По-літньому теплим та сухим очікується і поточний тиждень. Температура вночі 11-16°, вдень 22-27°. Температурний фон перевищуватиме норму на 2-3°. А все завдяки антициклонам, які продовжують домінувати в атмосфері, забезпечуючи Черкащину комфортною погодою – сонячно, сухо та тепло.  

Погодну ідилію спробує порушити холодний атмосферний фронт, який у п’ятницю, 24 травня, наблизиться до нашого регіону. На фоні підвищеного атмосферного тиску активністю він не відрізнятиметься, однак невеликі грозові дощі можливі. Температура ж залишиться незмінною.

У лісах області утримується надзвичайна 5 класу пожежна небезпека. Дотримуйтеся правил пожежної безпеки та проявляйте обережність у поводженні з вогнем у приватному житловому секторі, а також перебуваючи у лісових масивах на відкритих територіях та біля торфовищ.

Оскільки із 24 квітня дощів практично не було, за останнім визначенням, вологозапаси ґрунту під всіма культурами зменшилися, особливо під ранніми хлібами, у яких завершується період максимального вологоспоживання. У метровому шарі грунту проблем з вологою немає, а верхні – слабкозволожені.

З потеплінням температура відповідатиме оптимальним значенням для вегетації всіх культур. Проте, умови для вегетації погіршуватиме відсутність дощів, активне сонце та подальше висихання ґрунту.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що очікуване тепло нарешті завітало на Черкащину, однак через тиждень погода знову зміниться.