Погода у нашому регіоні під впливом антициклону «UWE» стабілізувалася, тому ще тиждень сподіватися на ефективні опади не варто.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

Тепла повітряна маса хоч і повільно, але продовжує надходити до нас, тому вже сьогодні 17 травня на Черкащині температура нарешті спробує перетнути позначку +20°. Період весняних заморозків у нашому регіоні закінчився.

На вихідні 18-19 травня, сміливо плануйте будь які справи, оскільки чудова сонячна та комфортна погода сприятиме їх реалізації. Температура вночі 7-12°, вдень 18-23°.

Прогнозовані погодні умови сприятимуть зростанню показника пожежної небезпеки в лісах області. За сухої погоди необхідно бути надзвичайно обережним з вогнем, бо найменша іскра може спричинити біду.

За останні 30 років, середня дата початку купального сезону у Дніпрі – 23 травня. А в цьому році початок дещо затримується, оскільки на ранок 16 травня - температура води всього 15°С. До відома, минулого року купальний сезон розпочався 23 травня з прогрівом води до 18º.

Полярний холод, який із 8 травня випробовує рослини на міцність, масштабної шкоди на Черкащині не спричинив. Заморозки спостерігалися тільки на поверхні грунту і пошкодили лише овочеві та картоплю на окремих площах. Озимина, не дивлячись на похолодання на частині площ, викинула колос у найбільш ранні строки за останні 100 років спостережень. Дощі відсутні вже три тижні, але до засухи не дійшло. Вологи в грунті достатньо завдяки надмірним дощам квітня та холодній погоді травня, яка стримувала додаткове випаровування вологи.

За прогностичними розрахунками, чергову хвилю холоду у супроводі грозових дощів чекаємо із 24 травня.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що шість випадків кашлюку серед дітей зареєстровали у Канівській громаді.