Попри обстріли, руйнування інфраструктури, біль втрат вони не здаються, а продовжують жити, допомагати людям, ЗСУ та навіть мають плани на повоєнне майбутнє.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію Канівської міської ради.

Зустрічали гостей Канівський міський голова Ігор Ренькас, секретар міської ради Оксана П’яткова, заступник міського голови Тетяна Жівотова, депутати, освітяни та представники структурних підрозділів виконавчого комітету міськради. У дитячому садочку «Теремок» гості мали можливість переглянути виступи найменших канівців. Після перегляду концерту візит продовжили у актовому залі загальноосвітньої школи №4.

«Раді приймати вашу делегацію у Каневі. Ви для нас усіх – герої. Адже те, що ви робите для своїх людей кожного дня в умовах обстрілів і бомбардувань – дійсно варте поваги», – зазначив у вітальному слові міський голова Ігор Ренькас.

Далі директорка ЗОШ №4 Ірина Верба представила присутнім здобутки навчального закладу, розповівши про облаштування кабінету «Захист України» і сонячні панелі, які нещодавно встановили на даху школи.

Секретарка Канівської міської ради Оксана П’яткова провела презентацію нашої громади і розповіла про допомогу від міст-побратимів. Головний спеціаліст відділу культури Костянтин Андрієнко провів історичний екскурс сторінками життя Канева.

Натомість секретар Ворожбянської міської ради Олександр Ковальов розповів про початок повномасштабного вторгнення.

«Ще 23 лютого 2022 року ми не вірили, що це торкнеться нас. Хоча й чули, що відбувалося у сусідній Буринській громаді, адже саме через неї заходили окупанти. Наступні півтора місяці доводилося просто виживати: хліб по запису, відсутність зв’язку, пусті банкомати тощо. Однак найстрашніше почалося у червні 2022 року, коли дійшла черга до  нашої громади. Тоді ми чули звуки вибухів і навіть не мали можливості сховатися від прильотів. Багато людей було поранено і загинуло»,  – наголосив він.

Навіть попри такі страшні події і постійну евакуацію населення життя у прифронтовій громаді триває далі.

«Евакуація йде, але люди через якийсь час повертаються і садять городи, бо це святе. Земля обробляється і засаджується буквально під обстріли», – додає Олександр Ковальов.

Були присутні на зустрічі і представники внутрішньо переміщених осіб, які, осівши в Каневі, змогли заснувати тут власну справу або ж релокувати власний бізнес з окупованої території. Зокрема: підприємиця Олена Собко родом з Енергодару, сім’я Конюш релокувала батьківську пасіку з Луганщини. Вимушені переселенки Оксана Щербата і Ірина Рожкова також поділилися історіями свого життя та адаптації у Каневі.

Завершився захід відвідинами Тарасової гори і музею.

Фото без опису

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що медикиня із Канева повернулася із антарктичної експедиції (фото).