27-річну канівчанку Ольгу Мірошніченко підозрюють у шахрайстві зі збором коштів на операцію дитині. Жінка поширювала в соціальній мережі допис, в якому просила небайдужих допомогти коштами на лікування «заячої губи». Вже згодом з’ясувалося – фотографія хворого малюка та сам діагноз належали не її дитині. Інформація була вкрадена у мешканців іншої області, які насправді потребували допомоги. 30 вересня мала відбутися операція для їхнього сина. Проте плани батьків зірвалися. У всьому звинувачують Мірошніченко.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту «Вечірні Черкаси».

«У нас дитина народилась з хворобою «вовча паща» та «заяча губа». Відтоді він вже переніс 3 операції. Четверту мали робити депутати з нашого округу. Але вони програли вибори й сказали, щоб ми шукали інших спонсорів. Необхідно було понад 20 тисяч гривень. Нам порадили відкрити в інтернеті збір необхідної суми. Невістка виставила всі документи, які підтверджують діагноз та  фотографію мого онука», - розповідає бабуся 5-річного Максима Галина Пацан. Живуть в місті Первомайськ на Миколаївщині. 

Благодійний збір батьки хворого Максима розпочали ще в лютому цього року. Про махінацію дізналися лише наприкінці серпня. З цього моменту почали шукати докази проти ймовірної шахрайки.
«Ми б так нічого й не дізналися. Аж тут невістці написала волонтерка одного благодійного фонду. Розповіла, що та жінка збирає гроші, використовуючи інформацію про нашу дитину.  Ми всі були шоковані. Я зателефонувала до цієї канівчанки. Кажу, мовляв, ви збираєте на операцію, то я б хотіла дати трохи грошей. Так намагалась довести, що вона шахрайка. Але її вже налякали волонтери. Почала віднікуватися. Каже, то її попросили поширити допис. Через її махінації нам майже не надходили гроші від небайдужих людей. Вона ж свою картку виставила. Операція мала бути 30 вересня. Тепер Максим залишився без неї», - продовжує Галина Іванівна. 

Дізнавшись про аферу, рідні хлопчика кинулися до місцевої поліції. Проте заяву, за словами батьків, правоохоронці брати відмовилися.

«Ми зателефонували одразу, аби повідомити про злочин. Нам сказали, що, загалом, заяву можуть прийняти. Та не факт, що цим хтось займатиметься. Це зі слів поліцейського. Тому ми вирішили не втрачати час», - пояснює мати Максима Наталія Пацан.

Канівчанку Ольгу Мірошніченко волонтери благодійного фонду, в приватному листуванні, попередили про звернення до правоохоронних органів. Разом з тим намагалися з’ясувати мотиви жінки.

«Це я вперше таке зробила. А потім подумала: «Боже, що я кою» і все видалила. Думала, а якщо в мене щось подібне з дитиною станеться? Ніхто ж не повірить потім. Можна без поліції? В мене мала дитина», - так виправдовувалась жінка перед волонтером, що її викрила.

Згодом бабуся хворої дитини опублікувала допис про шахрайство. В коментарях чимало людей упізнали жінку. За твердженням деяких канівчан, вона особисто нібито просила позичити грошей і на лікування дитини, й на поховання померлої матері. Проте озвучена нею інформація насправді не відповідає дійсності.

У коментарі «Вечірнім Черкасам» 27-річна Ольга Мірошніченко підтвердила, що шахрайська інформація публікувалась з її сторінки в соцмережі. Проте про махінації нібито не знала. Каже, профіль здавала в оренду незнайомцям.

«Я вже пояснювала постраждалим, що мій профіль у «Фейсбуці» був зданий в оренду. Тобто, окрім мене й інші люди мали до нього доступ. Знали мій пароль, телефон й номер банківської картки. Була реклама, що можна сторінку здавати в оренду. Я це зробила. За це заробляла 200 гривень на місяць. Яку інформацію вони публікували, я не бачила. Як виявилося, вони, під дописом про допомогу, опублікували мою картку. Якби гроші туди надходили, то вони якимось чином списували б на свою потім. Це мені пояснила сестра, яка працює в банку. Це дуже закручена схема. Брала виписку, то ніяких грошей, окрім як за оренду, мені не було. Ще сестра перераховувала. І все», - говорить Мірошніченко.  

За викладену інформацію перед волонтерами теж вибачалась не вона, стверджує Ольга.

«Це теж писалося від мого імені. Я заходила до себе в повідомлення, то не бачила того листування. Очевидно, видаляли одразу ці орендарі. Тепер на мене тисне бабуся хлопчика. Обіцяє подати на мене до суду. Я й сама звернулась в поліцію. Пообіцяли розібратися. Вже відслідкували, звідки були заходи на мою сторінку. Поки вирахували Харків», - пояснює жінка.

У Канівському райвідділі поліції кажуть, що подібних заяв до них поки не надходило.

Коли тепер зроблять операцію хворому Максиму Пацану, рідні не знають. Та вже знайшлась киянка, яка погодилась повністю оплатити лікування хлопця.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що канівській вчительці із-річним стажем відмовили у поновленні на роботі, із якої вона була звільнена за аморальний вчинок.