Канівська ЦРЛ проходить складний період реформування. Відтак, на медичні заклади вторинного рівня чекають потужні скорочення, оскільки фінансування виділятиметься за конкретно надані медичні послуги, а не утримання ліжко-місць.
Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Канівської міської ради.
«На сьогодні наш заклад визначений як лікарня інтенсивного лікування. Це означає, що в Канівській ЦРЛ будуть збережені основні стаціонарні відділення. Однак, щоб утримати цей статус необхідно привести у відповідність до вимог всі відділення, першочергово - приймальне та реанімаційне відділення; придбати дорого вартісне обладнання, максимально зберегти медичний персонал. А це неможливо без фінансової підтримки з місцевих бюджетів утворених ОТГ», - наголошує головний лікар Канівської ЦРЛ Віра Шапошник.
Втім, проблему становить, що засновником Канівської ЦРЛ є Канівська районна рада. Ні Канів, ні новостворені об’єднані територіальні громади не є співзасновниками райлікарні. Відтак, усунуті від керування закладом охорони здоров’я.
«Району практично не залишилося, ОТГ роблять вигляд, що їх це не стосується, а ми, хоч і беремо суттєву участь у співфінасуванні райлікарні, але не маємо права ухвалювати будь-які рішення, оскільки не є співзасновниками. Подібна ситуація як у нас ще в Золотоноші», - повідомила заступник міського голови Наталія Матінова.
Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що ОТГ відмовляються фінансувати Канівську ЦРЛ.
Дуже правильний коментар ситуації з ЦРЛ !!!! Але хто перешкоджає зробити ЦРЛ – міжгромадською, то біш всі ОТГ будуть співзасновниками
То виходить це Зоць та Розе керують так лікарнею ?