Учні Канівської загальноосвітньої школи №4 підготували для містян подарунок – весняну пташину феєрію.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Канівського природного заповідника.

Учні та вчителі загальноосвітньої школи № 4 за підтримки Канівського природного заповідника та відділу культури Канівської міської ради провели неймовірно яскраве Свято зустрічі птахів.

Наші пращури закликали птахів на свято сорока святих. Школярі ж влаштували це дійство тоді, коли всі, хто любить свіже повітря, змогли вийти до парку.

Учні 2-4 класів під керівництвом своїх класоводів – О.В. Торшиної, Т.Б. Чернявської, Н.В. Мозгової, Л.О. Морозової та 5-А класу Т.С. Володченко просто неба біля фонтану у парку на Набережній, улюбленому всіма жителями міста, відтворили справжню феєрію закликання весни.

У їх виконанні зовсім нового звучання отримали стародавні українські звичаї. Звучали співи веснянок, традиційні заклички про весну, припрошення птахів. А ще були дивовижні танцювальні номери, які відтворюють старовинні хороводи під звучання весняних співів. Як на крилах весни, діти, наче радісні пташки, кружляли перед глядачами сонячним вихором.

Також глядачі отримали можливість перевірити свої знання птахів у вікторині, яку проводила Весна – ведуча, учениця 7 класу Діана Левіт.

Свято нікого не залишило байдужим – зібралося багато глядачів. Ті, хто йшов у своїх справах – зупинялися, щоб подивитися на цю щемливо-ніжну красу. І навіть ті, хто приїжджав на машинах, призупинялися, щоб побачити це диво...

А старші – учні 9 класів – разом з працівниками лісової охорони Канівського заповідника М.В. Дончуком та О.П. Комендантського – зробили справжній подарунок птахам, розвісивши шпаківні та встановивши годівниці у парку на Набережній.

 Важливий внесок у проведення свята зробили й співробітники сектору екологічної освіти і науковці Канівського заповідника Ю.М. Кульша, О.О. Нестеренко, І.В. Шокун, О.В. Яременко, Є.Д. Яблоновська-Грищенко. Вони були консультантами в опрацюванні інформації для свята та підбиранні екологічно значущих звичаїв. А під час свята вручили школярам подарунки від заповідника. Та почастували учнів традиційними святковими ласощамипечивом-«жайворонками», які виготовили власноруч. Адже саме власноруч виготовлені весняні ласощі, кажуть, приносить здоров'я, щастя, веселу весну і літо і  загалом гарний рік... Чого і бажали співробітники заповідника тим, хто створив для Канева це свято.

 

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що для родин канівських військовослужбовців організовують сімейне свято.