Дослідження показали, що показники забруднення хімічними речовинами Кременчуцького водосховища перевищують нормативи до 16 разів.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію Віталія Постриганя.

У 1 кварталі 2019 року лабораторією гідрометеослужби  в акваторії Кременчуцього водосховища в районі міста Черкаси було відібрано 12 проб води. У кожній пробі визначено більше 30 показників,  які характеризують якість води.

Результати визначень показують, що феноли перевищують ГДК у 3-7 разів, концентрації важких металів (мідь, цинк, марганець) у 3-4 рази. Концентрації хрому шестивалентного - до 5 разів.

Варто наголосити, що на другому контрольному створі, який знаходиться 6 км нижче м. Черкаси, концентрації марганцю перевищували допустимі значення аж  у 16 разів. У порівнянні із фоновим створом, який знаходиться на 2 км вище м. Черкаси, середні за квартал концентрації марганцю у створі нижче міста збільшились більш як у 3 рази.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що за забруднення Кременчуцького водосховища черкаське комунальне підприємство оштрафували на півмільйона.