В атмосфері над Черкащиною розташувалася висотно-фронтальна зона, в якій сконцентрована велика кількість енергії. Цим прояснюється часта зміна погоди, рвучкий вітер та підвищений температурний фон, що випереджає кліматичний календар майже на місяць.

Про це повідомляє Kanos із посиланням на інформацію начальника Черкаського обласного гідрометеоцентру Віталія Постриганя.

7 лютого висотна повітряна течія імпортувала з акваторії Атлантики тепло, яке для Черкащини стало рекордним. Вперше за 76 років метеорологічних спостережень метеостанції області зафіксували +10...+11°. Найтепліше було у Золотоноші +13°.

Однак, наступна доба нагадає нам, що за вікном все-таки холодний сезон.

Завтра, 9 лютого, погодну ініціативу переймуть атмосферні фронти нового циклону «Paulina», що рухається з Атлантики. Вони поділять Україну на 2 зони температурних контрастів. На півночі домінуватиме зима, на півдні весна, а Черкащина опиниться на межі боротьби двох сезонів.

Яскраво це продемонструють контрасти температур від +8° в Умані до 0° у Золотоноші та вид опадів від дощу до снігу, на окремих ділянках доріг ожеледиця У північних районах області можливе утворення снігового покриву.

За прогностичними розрахунками, у суботу, 11 лютого відбудеться перебудова синоптичних процесів на південні і до 14 лютого, потужна повітряна течія з північної Африки забезпечить візит субтропічного тепла на фоні невеликих дощів. Температура вночі 3-8° тепла, вдень 8-13° тепла. Можливі нові температурні рекорди, оскільки температурний фон відповідатиме квітню.  

Із 15 лютого знову погода зміниться - з північними вітрами чекаємо порцію холоду.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що двоє людей провалились під кригу на ставку на Черкащині (фото).