Цьогорічних лауреатів літературної премії імені Олекси Кобця привітали із перемогою у номінаціях та вручили нагороди.

Про це повідомляє «Kanos» із посиланням на інформацію із сайту Канівської міської ради.

Відзначимо, що літературний конкурс імені Олекси Кобця було започатковано в Каневі у 1993 році. Олексій Варавва (літературний псевдонім – Олекса Кобець) – український поет, письменник, перекладач, родом із Канівщини.  

«Він залишив по собі твори, сповнені любові до рідного краю, до родини, дітей, до людей взагалі. В різні роки лауреатами конкурсу імені Олекси Кобця стали такі канівські поети й письменники: Василь Береза, Тамара Яковенко, Іван Бонь, Катерина Піка,Федір Руденко, Лілія Чорна, Ліна Кучеренко, Галина Морозова, Віра Носенко, Ніна Москаленко, Надія Дмитренко, Лідія Коваленко. Приємно, що дехто з них присутній сьогодні у цьому залі», - наголосила заступник міського голови Наталія Матінова.

Цьогоріч лауреатами премії стали Микола Жук – за збірку «Барви душі» (поезія, живопис) і Олександр Апальков – за оповідання «Втрачені три роки» (збірка «Право на дорогу»). Вони отримають премії у розмірі 3,5 тис.грн.

«Оповідання було написане 1992 року й друкувалося на сторінках канівської газети «Межа». І тоді за цю роботу мене так «чихвостили». А тепер я отримую за цей же нарис таку високу нагороду. Тому творити треба так, як ви це відчуваєте. Тому закликаю всіх, особливо молоде покоління, займайтеся креативною діяльністю, рушієм нашого прогресу можуть бути лише особистості, а за особистостями потягнуться усі інші», - зауважив Олександр Апальков.

Також письменник відзначив, що вперше цього року відкрив для себе музей братів Вараввів, що діє у Канівській гімназії імені Івана Франка, та радить всім навідатися до закладу й відкрити для себе такого талановитого письменника, поета, редактора як Олекса Кобець.

Нагадаємо нещодавно ми писали про те, що до Дня міста презентували фотоальбом «Канів. До 940-річчя».